Turgut Özal Kütüphanesi Törenle Açıldı

Malatya Valiliği koordinatörlüğünde, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya genelinde yaptırılan 17 SODES destekli Turgut Özal Kütüphaneleri için, Doğanşehir ilçe merkezinde bulunan Turgut Özal Kütüphanesi önünde toplu açılış töreni düzenlendi.

Turgut Özal Kütüphanesi Törenle Açıldı Malatya Haber

Doğanşehir’de düzenlenen Malatya Büyükşehir Belediyesi Turgut Özal Kütüphanelerinin açılış törenine, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir Kaymakam Vekili Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları, daire başkanları, şube müdürleri, şirket genel müdürleri ile kalabalık bir öğrenci ve vatandaş topluluğu katıldı. Törende konuşan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, yapılan kütüphanenin memlekete ve Doğanşehir’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

“17 KÜTÜPHANE YAPTIK”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada, Doğanşehir’de hem temel atma, hem de açılış programı düzenlediklerini belirterek, açılışını yapacakları Turgut Özal Kütüphanesi ile temelini atacakları mezbahanenin hayırlı olmasını diledi. Turgut Özal Kütüphanesi adı altında Malatya genelinde SODES destekli 17 Kütüphane yaptıklarını kaydeden Başkan Çakır, “Valimiz bu projeye büyük destek verdi. Bütün ilçelerimiz ve merkezde toplamda 17 tane kütüphanemizi öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Buradaki kütüphanemizin yerini Doğanşehir Belediye Başkanımız tahsis ettiler. Buranın kontrolünü işletmesini de onlar yapacaklar. Buradaki amacımız, çocuklarımıza farklı ortamda ders çalışma, farklı kaynaklardan yararlanma imkanı sağlamak. Çocuklarımıza ne kadar değer verirsek, geleceğimize o kadar sahip çıkmış oluruz. Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum.

Buraya destek veren başta Sayın Valimiz olmak üzere Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi. Malatya genelinde yapılan 17 kütüphaneden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür eden Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise yaptığı konuşmada, “Açılışını yapacağımız kütüphanenin Doğanşehir’imize hayırlı olmasını diliyorum. Çocuklarımızın en iyi şekilde yararlanması için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz, çok güzel bir hizmet. Biz devlet olarak bakanlıktan bize gelen ödenekler çerçevesinde 1 veriyoruz, 3 alıyoruz. Artısı olarak fazlasıyla bize dönmüş oluyor. Bu anlamda bu kütüphanenin ilçemize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Turgut Özal Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi ve törene katılanlar kütüphaneyi gezdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 291
Bu Ay : 2835
Toplam : 2835

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom