Bu Fakülte Beyaza Büründü

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında “Beyaz Önlük Giyme Töreni” yapıldı.

Bu Fakülte Beyaza Büründü Malatya Eğitim

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Genel Sekreter Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gökmen Kenan Özdal,fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Törende konuşan Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gökmen Kenan Özdal, “Eğitim süresi boyunca değerli hocalarınızın sizlere verebildikleri her bilgiyi daha sonra kliniklerde gözlemlerinizle birleştirerek, bunların sentezlerini çıkarın. Böylece mesleğinizde daha başarılı birer uygulayıcı olabilirsiniz.” dedi.

Konuşmasında ülkemizde diş sağlığına yeterli önemin verilmediğini belirten Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, çok daha ucuz ve akılcı olan koruyucu uygulamalar yerine, çok daha fazla enerji ve parasal kaynak gerektiren tedavi edici hizmetlere yoğunlaşmak zorunda kaldıklarını söyledi. Diş sağlığı ile ilgili çeşitli istatistiki bilgiler paylaşan Prof. Dr. Serkan Polat, “Eğer ağız bakımının yaygınlaşmasını ve sağlık sisteminin sürdürülebilir olmasını istiyorsak, sigorta sistemimiz ağzına bakan ve bakmayan ayrımı yapmalıdır. Ağız bakımını zorunlu hâle getirmelidir. Bunun örnekleri ve yolları vardır. Böylece sürdürülebilir bir sistem kurabilir ve tedavi hizmetlerine hak ettiği ödemeler yapılabilir. Daha da önemlisi en ucuz ve basit yöntem olan ağız bakımının yaygınlaşması sağlanabilir.” şeklinde konuştu.

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden oluşan ES Müzik Gurubu’nun sunduğu müzik dinletisi ile devam eden tören, 2015-2016 Akademik Yılında Diş Hekimliği Fakültesini yüksek puanla kazanan öğrenci ve dönem birincisi öğrencilerine hediyelerinin verilmesi, sonrasında ise 3. sınıf öğrencilerine beyaz önlük giydirilmesi ile tamamlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 741
Bu Ay : 5107
Toplam : 5107

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom