Malatya Tarımı Masaya Yatırıldı

MÜSİAD Malatya Şubesi’nce düzenlenen sektör kurulu toplantılarının son konuğu Tarım,Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi Oldu. Toplantıda Malatya’nın tarım ve hayvancılığı masaya yatırıldı.

Malatya Tarımı Masaya Yatırıldı Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şubesi toplantı salonunda gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu’nun konuğu Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi oldu. MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin'in başkanlığında düzenlenen toplantıya MÜSİAD Sektör Temsilcileri katıldı. 

Toplantıda ilk olarak konuşan Şube Başkanı Mehmet Balin, “Beraberce Malatya’nın tarım, gıda ve hayvancılık sektörünün nereye varacağı konusunu ele alacağız. Problemlerimiz ile önerilerimizi istişare toplantısında dile getireceğiz” dedi. 

Balin’in konuşmasının ardından söz alan Malatya Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, toplantıda, bakanlık tarafından tarıma yapılan hibe desteklemeleri, ekonomik yatırımlar, TKDK ve DAP desteklerini anlattı.

Üretimden tüketime kadar tarımın her aşamasında olan çiftçiye, sanayiciye ve ihracatçıya destek olduklarını ifade eden Selvi, “Bu çerçevede oluşabilecek her türlü sorunun çözümü için büyük gayretlerle çalışmaktayız. Burada dile getirdiğiniz sorunların çözümü için de gerekenleri yapacağımızdan endişeniz olmasın. Tarımsal ürünlerin işlenmesinden tüketiciye sunumuna kadar olan kısımda sizler, yani sanayiciler ve işadamları büyük çalışmalar yapıyor, büyük yatırımlar gerçekleştiriyorsunuz. Sizlerin çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu.
Malatya'nın tarımına ve ekonomisine olan katkılarından dolayı MÜSİAD’a teşekkür eden Selvi, “Sizlerin başarısı ilimiz tarımının gelişmesine de neden oluyor. Bu nedenle sizlerin her zaman yanınızdayız ve sorunlarınızın çözümü için gerekli desteği sağlamaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 253
Bu Ay : 5447
Toplam : 5447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom