İkinci Diriliş Buluşması Malatya'da Yapılacak

İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın organize ettiği Diriliş Buluşmaları yarın Malatya’da düzenlenecek.

İkinci Diriliş Buluşması Malatya'da Yapılacak Malatya Haber

20 Kasım Cuma günü akşam 18.00’de Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinlik öncesi basın toplantısı düzenleyen İHH Malatya Başkanı Ömer Derin, Diriliş Buluşmaları’nın ikincisinin Malatya’da düzenleneceğini belirtti. Tüm Malatyalıların konferanslarına davetli olduğunu belirten Derin, Batı menşeli 'İslamafobi' algısının tüm İslam coğrafyasında oluşturulmak istendiğini kaydetti.

Derin, “Müslümanların birbirlerini yıkıp kırdığı kesip doğradığı algısı oluşturulurken biz tüm farklılıklarımızla rağmen Allah bizi kardeş ilan etmiştir. Resulullah bizi birbirimize emanet etmiş düşüncesiyle hareket ediyoruz. Tüm farklılıklarımıza biz kardeşiz. Farklı düşüncelerimize rağmen aynı okyanusa ulaşacak olan nehirleriz. Bütün Müslümanları seviyoruz. Bütün Müslüman kardeşlerimizle beraberiz. Yeniden bir Diriliş ruhu verecek programlar yapmayı hedefledik” diye konuştu.

Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu değerli alimleri Diriliş Buluşmaları’nda bir araya getireceklerini aktaran Derin, “Dışarıdakiler bizim bir ve beraber olduğumuzu görsünler ve biz ne yaparsak yapalım bunların elinde Kur’an ve sünnet var. Onlara sarıldıkları müddetçe Müslümanlar birbirinden kopamayacaktır” ifadelerini kullandı. Derin, Diriliş Buluşmaları programına konuşmacı olarak Nurettin Yıldız, İhsan Şenocak, Metin Balkanlıoğlu, Ebubekir Sifil, Faruk Beşer ve Muhammet Emin Yıldırım’ın katılacağını belirterek İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ında ev sahibi olarak programda hitap edeceğini kaydetti.

İHH Teşkilatlanma Birimi Sorumlusu Bekir Ün ise Diriliş Buluşmaları programını 1 yıl önce başlattıklarını ve ikincisinin ise Malatya’da düzenleneceğini söyledi. Son dönemlerde İslam aleminin mezhep çatışmaları ile parçalandığını ifade eden Ün, “Bizim derdimiz bu parçalanmayı gidermek. Bunun için neler yapa biliriz diye düşünüyoruz. Her ay farklı şehirlerde hoca sayımızı da çoğaltarak bu bölünmüşlüğü gidermek. Ümmet için taşın altına koyan herkesten çalışmaya onlarla beraber ümmetin geleceği adına daha güzel işler sarf ediyoruz. Bizim derdimiz farklı görüşteki hocaların bir arya geldiğini birlikte olduğunu göstermeleri” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 121
Bu Ay : 1650
Toplam : 1650

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom