Arena Stadı Yeniden Uykuya Geçti

Müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım kalan 25 bin seyirci kapasiteli Malatya Arena Stadı, yeni yüklenici firmasını bekliyor.

Arena Stadı Yeniden Uykuya Geçti Malatya Spor

Temeli 2012 yılında atılan ancak yüklenici firmasının işlerinin bozulmasından dolayı planlanan tarihte bitirilemeyen Malatya Arena Stadı için 9 Aralık’ta yeniden ihaleye gidilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla 9 Aralık’ta yeniden ihalesi yapılacak olan Malatya Arena Stadyumu’nun yüzde 70’lik bölümü tamamlanmış durumda.

Kamu İhale Kurumu’nun çalışma takvimine eklediği Malatya Arena’nın 400 iş gününde tamamlanacağı belirtildi.
Belirlenen tarihte stadı teslim edemediği için sözleşmesi fesih edilen inşaat firmasının şantiyesini tamamen kaldırdığı Arena’da sadece TOKİ’nin görevlendirdiği güvenlik görevlileri bulunuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’ye FIFA ve UEFA standartlarında statlar kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında TOKİ tarafından Malatya İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Arena Stadı’nın temeli 2012 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.

MALATYA ARENA’DA YOK YOK

Tamamlandığında Türkiye'nin en modern statlarından birisi olacağı öngörülen Malatya Arena Stadı'nın çatı kısmı kayısı görünümü şeklinde planlanıyor. 26 locadan oluşacak olan statta her şey düşünülmüş. 25 bin kapasiteli stadın zemininde alttan ısıtma sisteminin kullanılıyor. Alta ısıtma sisteminin yoğun kar yağışı ve soğuk havalarda zeminin buz tutmasını önleyecek şekilde planlandığı Malatya Arena’da katı atıkların dönüşümü için de arıtma tesisi yapılacak.

Malatya Arena Stadı sadece sportif değil, sosyal donatılarıyla da Malatya ve bölgenin cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor.

Bütün ince detayların düşünüldüğü statta engelliler ve basın mensupları için özel yerler olacak. Özellikle engellilerin maçlara rahatça gelmeleri ve müsabakaları engelsiz bir şekilde seyredebilmeleri için özel bir proje üretildi. Asansörle stada çıkacak olan engelli vatandaşlar, kendileri için yapılacak olan özel tribünde karşılamayı zorlanmadan izleyebilecek.

Müsabakaları takip eden basın mensupları sahanın her yerini rahatça görebilecek. Basın tribününün yer aldığı kısımda özel yayın odası da bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 1998
Toplam : 1998

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom