Yazıhan'a Bir Proje Daha

Yazıhan Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’nin (YAZDER) hazırlayıp İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunmuş olduğu “Üretimde Ben de Varım” adlı proje kapsamında yürütülecek faaliyet için start verildi.

Yazıhan'a Bir Proje Daha Malatya İlçe

YAZDER Başkanı Yılmaz Konuk yaptığı açıklamada, YAZDER’in 2014 yılında kurulduğunu ve proje temelli faaliyetler yürüterek, Yazıhan’ın gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Bu amaçla güzel bir proje hazırlayıp Dernekler Dairesi Başkanlığına sunduklarını ve projenin kabul edildiğini söyleyen Konuk, Yazıhan için bu projenin büyük bir kazanım olduğunu ifade etti. Proje kapsamında kadınlara yönelik çeşitli kurslar açılarak, hediyelik halı üretimi, şovale (üçayak) üretimi, sebze-meyve kurusu, salça, nikah şekeri ve turşu üretimi gerçekleştirilecek ve bunların satılması sağlanacak.

Proje ortağı Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, YAZDER’in yeni bir dernek olmasına rağmen güzel bir proje hazırladığını ve kendilerinin de bu projeye hem maddi, hem fiziki ve hem de manevi destek sunacaklarını belirtti. Yazıhanlı kadınların üretime dahil olması için bu projenin iyi bir fırsat olduğunu kaydeden Öztürk, YAZDER yönetimini de tebrik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 76
Bu Ay : 4442
Toplam : 4442

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom