Mahallelerin Yol Sorunları Çözüldü

Yol hizmetleri konusunda yüksek performans sergileyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, hava şartlarının da elverişli olması nedeniyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Mahallelerin Yol Sorunları Çözüldü Malatya Haber

Çalışmalar kapsamında Akçadağ ilçesine bağlı Develi Mahallesinde bazı sokaklar sıcak asfalt ile kaplanırken, bazı sokaklar ise parke taşı ile kaplandı. Fatih Mahallesi’nde ise ana yol sathi kaplama, mahalle içi yerler ise sıcak asfalt ile kaplandı.

Develi’de 4 , Fatih’de 10 km asfalt

Develi Mahallesinde 5 metre genişliğinde 4 kilometre uzunluğunda, toplam 6 sokakta finişer makinesiyle sıcak asfalt serimi yapıldı. Fatih Mahallesinin ulaşımını sağlayan yolun tamamı sathi kaplama asfalt ile kaplanırken, mahalle içi yollar ve mahalle meydanı sıcak asfalt ile kaplandı. 10 kilometrelik çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte ulaşım daha güvenli hale getirildi.

Muhtarlardan Başkan Çakır'a teşekkür

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Fatih Mahalle Muhtarı Eyüp Gönültaş ile Develi Mahalle Muhtarı Tahsin Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Fatih Mahallesinin Malatya merkeze uzaklığının 42 km olduğunu belirten Muhtar Eyüp Gönültaş, “Büyükşehir Belediyesi bu dönem güzel hizmetler yaptı. Mahallemiz daha önce 2001 yılında asfaltlanmıştı. O günden bugüne de ciddi bir çalışma görmedik. Sağolsunlar bu dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın gayretleri ve desteği ile mahallemizin yolları yapıldı. Mahallemizin içi sıcak asfalt ile kaplandı. Bu çalışmalar gerçekten görülmeye değer muazzam güzel çalışmalar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Develi Mahallesinin büyük değişime uğradığını belirten Develi Mahalle Muhtarı Tahsin Polat, “İhtiyaçlarımızın giderilmesi için Büyükşehir Belediyemizle daima görüşme halindeydik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’da mahallemize gelerek sorunları yerinde tespit etti. Çözümü için de talimatlar verdi. Sorunlarımızın büyük bir bölümü çözüldü. Ara sokaklarımızda kilit taşı döşeniyor. Finişerle sıcak asfalt serimi yapıldı. Bütün mahalleli mutlu, huzurlu. Allah razı olsun. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 787
Bu Ay : 5677
Toplam : 5677

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom