MASKİ Suyun Önemini Anlatıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, erken yaşta su bilincini oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

MASKİ Suyun Önemini Anlatıyor Malatya Haber

 İlk ve orta öğretim düzeyindeki öğrenciler için hazırlanan hikaye ve boyama kitapları Malatya genelindeki tüm okullara dağıtılıyor. Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, MASKİ’nin sadece su ve kanalizasyon ile ilgili alt yapı çalışmaları ile yetinmediğini ifade ederek, eğitim alanında da çeşitli konferanslar, seminerler, sunumlar ve öğrenciler için boyama ile hikaye kitapları hazırlatarak su bilincini oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Şu ana kadar yaklaşık 7.000 öğrenciye kitap dağıtıldığını kaydeden Dr. Özdemir, “Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MASKİ’nin katkılarıyla ilkokul ve ortaöğretim öğrencilerine su bilincinin oluşturulması ve su tasarrufunun önemini anlatan hikaye ve boyama kitaplarını 11 ilçelerimizde bulunan tüm okullarımıza dağıtımını yapıyoruz. Ağaç Yaşken Eğilir atasözü ile yola çıktık. Bu çalışmamız çok önemli. Kitapların dağıtımı sırasında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile istişare etme imkanımız oldu.

İlerleyen zamanlarda öğrencilerimizin aileleri ile birebir görüşme imkanımız olacak. Tüm halkımıza su bilincini aşılamaya çalışacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize ve ekip arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 286
Bu Ay : 4715
Toplam : 4715

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom