MÜSİAD'dan İŞGEM'e Ziyaret

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ve yönetim kurulu üyeleri, İŞGEM Müdürü Necip Cengil’i ziyaret etti.

MÜSİAD'dan İŞGEM'e Ziyaret Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, yaklaşık bir ay önce İŞGEM’in başına getirilen Necip Cengil’e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Balin, “Necip Bey’e aldığı bu görevden dolayı başarılar diliyoruz. İnşallah Malatya’ya faydalı projeler çıkarmasını nasip ediyoruz. İŞGEM Türkiye’de birçok ilde açılan ve KOBİ’ler ile yöresel müteşebbisleri teşvik edici kurumlar oldu. Malatya’da da 10 aydır faaliyetteler.

Şuanda doluluk oranı belli bir seviyeye gelmiş bir kurumumuz” ifadelerini kullandı. Malatya’daki İŞGEM’in Türkiye’deki diğer İŞGEM’lere oranla ciddi bir mesafe aldığını kaydeden Balin, “İŞGEM’ler Sanayici ile müteşebbis arasında bir tampon bölgesi oluşturan kurumlardır. Fikri olan, projesi olan insanlar ilk önce çok masrafları olmadan İŞGEM’e gelip burada AR-GE’lerini yaparlar ve burada üretmiş oldukları yeni fikirlerini olgunlaştırarak sanayiye geçerler” şeklinde konuştu.

Balin, Malatya’da kısa bir sürede kurulan ve belli bir orana ulaşan İŞGEM’in kendilerini mutlu ettiğini belirtti. İŞGEM olarak Malatya’ya bir değer kazandırmaya çalıştıklarını belirten İŞGEM Müdürü Necip Cengil de, hem MÜSİAD'ın hem de diğer sivil toplum kuruluşlarının fikirlerine başvurarak, ortak projeler hazırladıklarını söyledi. İŞGEM’in Malatya’da Ocak ayında hizmetlerine başladığını hatırlatan Cengil, doluluk oranının ise yüzde 56’lar civarında olduklarını dile getirdi. İŞGEM’in mantığının iş fikri olanlara yardımcı olmak olduğunu ifade eden Cengil, “Bize başvuran arkadaşlarımıza hazırladıkları projeler kapsamında danışmanlık ve eğitimler sunuyoruz. Burayı bir kuluçka olarak düşünün.

Bu kuluçkada gerekli olgunluğa ulaştıktan sonra işini büyüttükten sonra 3 ile 5 yıl süre kadar sanayi bölgesinde destek oluyoruz. İŞGEM’lerin kuruluş mantığı dünyada hep aynıdır. Türkiye’de yaklaşık 20 İŞGEM var. Dünyanın çeşitli yerlerinde olan İŞGEM’ler arasında bir bilgi alışverişi de yaşanıyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 750
Bu Ay : 4194
Toplam : 4194

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom