Malatya'da Fransa'daki Teröre Tepki

Ortak Değerler Platformu ve Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Malatya Şubeleri Paris’te yaşanan ve 130’a yakın insanın hayatını kaybettiği terör saldırısına tepki gösterdi.

Malatya'da Fransa'daki Teröre Tepki Malatya Haber

İki Sivil toplum kuruluşu adına ortak açıklama yapan Ortak Değerler Platformu Malatya Şubesi Basın Sözcüsü Yardımcı Doç. Dr. Hüseyin Polat, Paris’te yapılan saldırıya tepki gösterdi. MTTB Malatya Şubesi’nde yapılan ortak açıklamaya MTTB Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç, Ortak Değerler Platformu Malatya Şubesi basın Sözcüsü Yardımcı Doç. Dr. Hüseyin Polat ve Ortak Değerler yönetim kurulu üyeleri de katıldı.Polat, “Yaşananlar son derece acı ve üzüntü verici. Biz Fransa halkının hissettiği acıyı hissediyoruz ve biliyoruz, çünkü biz aynı acıyı her gün yaşıyoruz. Acaba Fransa’da bizim yaşadıklarımızı hissediyor mu? Ayrıca İslam’ın ve Müslümanların bu terör eylemlerinden yegane sorumlu tutulması en hafif ifadesiyle büyük bir haksızlık ve gerçeklere karşı körlüktür. Dünyada yaşanan kötülüklerden İslam dini ve Müslümanlar sorumlu tutulamaz” diye konuştu.

Saldırıyı kınayan Polat, “Geçen Cuma uzun yıllardır, Bağdat, Basra, Hama, Humus, Halep, İdlip, Beyrut ve Şam gibi, Müslümanların şehirlerinde hemen hemen her gün yaşanan olaylara benzer, bir dizi terör eylemi Paris’te yaşandı. Hiçbir ölçü tanınmadan gerçekleştirilen bu olaylarda 130’dan fazla insan hayatını kaybetti, yüzlerce insan yaralandı. Bu olaylarda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Fransa Halkına taziye, yaralılara şifa dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu. Aynı acıların İslam Coğrafyası'nda uzun yıllardır yaşandığını ifade eden Polat, “İslam Dünyası ve Müslümanlar çok uzun yıllardır Emperyalist Batının gözü önünde ve bazen açık, bazen de onların zimmi onayıyla kendi topraklarında bundan daha büyük ve acı olaylar yaşamaktadır. Sadece son bir kaç yıl içinde özellikle birinci Körfez Savaşından sonra Müslümanların kayıpları yüz binleri aşmış milyonlara ulaşmıştır.

Milyonlarca Müslüman terör örgütleri tarafından katledilmiş, yurtlarından sürgün edilmiştir” dedi. Yaşananların son derece acı ve üzüntü verici olduğunu kaydeden Polat, “Platform olarak, biz Fransa halkının hissettiği acıyı hissediyor ve biliyoruz. Çünkü biz aynı acıyı her gün yaşıyoruz. Acaba Fransa’da bizim yaşadıklarımızı hissediyor mu? Eğer hissediyorsa neden bize bu acıları yaşatan terör devletlerine ve örgütlerine destek veren liderlere tepki göstermiyorlar.

Paris’teki eylemden bir gün önce Lübnan’da aynı şekilde iki patlama oldu ve 60’tan fazla insan hayatını kaybetti. Neden kimse ondan bahsetmedi. Bu soruların dürüstçe cevaplandırılmasını istiyoruz. Ayrıca İslam’ın ve Müslümanların bu terör eylemlerinden yegane sorumlu tutulması en hafif ifadesiyle büyük bir haksızlık ve gerçeklere karşı körlüktür. Böyle bir düşünce dünya barışına hizmet etmez. Dünyada yaşanan kötülüklerden İslam dini ve Müslümanlar sorumlu tutulamaz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 111
Bu Ay : 6091
Toplam : 6091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom