'İtina İle Elektrik Kesilir'

Yeşilyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen 'İtina ile Elektrik Kesilir' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

'İtina İle Elektrik Kesilir' Malatya Kültür-Sanat

Malatya Valiliği tarafından projelendirilip Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünün Aile Öğretmenliği Projesi kapsamında yürütücülüğünü üstlendiği, Ömer Konakçı’nın yazıp yönettiği 'İtina İle Elektrik Kesilir' adlı oyun, konusu ve verdiği mesajlar bakımından takdir gördü. Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenen tek perdelik oyunda internet, telefon ve televizyon bağımlılığının oluşturduğu iletişimsizliğin aile bireyleri başta olmak üzere toplumda hakim kıldığı olumsuz etkileri ele alındı.

Yeşilyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak tiyatro faaliyetlerini sürdüren genç tiyatrocuların, aşırıya kaçan teknolojik aygıt kullanımının aile ve toplumda oluşturduğu olumsuz gelişimi konu alan oyunu başarıyla sahnelemeleri izleyicilerden de tam not aldı. Tiyatro oyununu, Yeşilyurt ilçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner ve Haydar Şahin, Yeşilyurt Belediyesi Kültür İşler Müdürü Muaz İçen ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra Halk Eğitim Merkezi’nde Eğitmen Yeliz Özbey Eroğlu yönetiminde işaret dili eğitimi alan engelli ve down sendromlu çocuklar da izledi. Salonun tamamını doldurup sanatsal faaliyetlere destek veren çok sayıda tiyatro sever, oyun sonunda tüm ekibi ayakta alkışladı.

Oyun bitiminde sahneye davet edilen Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner ve Haydar Şahin ile protokol üyeleri, Yönetmen Ömer Konakçı ile genç tiyatrocuları sergilenen başarılı oyun nedeniyle tebrik etti. Bu arada küçük bir kız çocuğunun İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuması milli ve manevi değerlerin daha fazla sahiplenildiği bugünlerde duygusal anların yaşanmasına neden olurken, uzun süre ayakta alkışlandı.

Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, toplum ve aileyi çok yakından ilgilendiren böylesine güzel bir oyunun başarılı bir şekilde sergilenmesinden dolayı genç tiyatrocuları tebrik etti. Babahanoğlu, “Son zamanlarda ailede iletişimsizliğin baş göstermesi sonucunda gençlerimizi farklı mecralara itiyoruz o da bizim sevgisizliğimiz ve iletişimsizliğimizden kaynaklanıyor. Bu önemli sorun sanatsal bir dille çok güzel bir şekilde anlatıldı, hem güldük hem de duygulandık. Ömer Konakçı ve ekibini sergiledikleri bu güzel oyundan ötürü tebrik ediyorum. Profesyonel oyunculara taş çıkartan bir sahne performansı ortaya koyan genç arkadaşlarımızı kutlarım” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 906
Bu Ay : 1424
Toplam : 1424

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom