Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta Başlıyor

Kış lastiği takma uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık tarihinden itibaren başlıyor.

Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta Başlıyor Malatya Haber

Oto tamir ve bakım ustaları, kış lastiği uygulamasının 1 Aralık tarihinde başladığını belirterek, sürücüleri uyardı.

Malatya’da oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Mahmut Özdoğan, “Kış lastikleri düşük sıcaklıklarda ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde kullanılmak üzere üretilmiştir. Kış lastikleri üzerinde bulunan özel sırt deseni, soğuk kış aylarında ıslak yol koşullarında yüksek güvenilirlik sağlar. Geleneksel lastiklere göre ıslak zeminlerde yüzde 10, kar üzerinde ise yüzde 20 daha kısa fren mesafesi sağlamaktadır. 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kış lastikleri, yaz lastiklerinin aynı hızda sunduğu sürüş konforunu sunar. Lastikler, kış sezonu başında takıldığında, ıslak ve karlı zeminlerde maksimum hareket kabiliyeti sunar” diye konuştu.

Mevsimine göre yaz ve kış lastiği kullanılması gerektiğini ifade eden Mahmut Özdoğan, “Sonbahardan ilkbahara kadar takılması gereken kış lastikleri, hava koşullarındaki ani değişimlerden kaynaklanan planlanmamış frenlemelere maruz kaldığınızda özgürce seyahat etmenizi sağlar. Kış sezonu boyunca bazı ülkelerin yolları uzun süre karla kaplı kalırken, bazı ülkelerde bu süre daha kısa sürebilir. Bu problemler bireysel veya toplu taşımayı etkilediği gibi aracın performansını da etkilemektedir.

Karlı ve buzlu zeminlerde tutunma kaybına yol açacak, ani hızlanma ve frenlemelerden kaçınılmasını da ayrıca tavsiye ediyorum. Optimum performans ve güvenli sürüş için lastiklerin araçla uyumu çok önemlidir. Her zaman aynı taban desenine sahip dört adet kış lastiği kullanın ve aynı aks üstünde kesinlikle farklı ölçülerde lastik kullanmayın. Çivili lastikler de aynı şekilde kullanılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 20
Bu Ay : 4386
Toplam : 4386

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom