Teşkilat Kültürü ve Aidiyet Bilinci

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonu tarafından ‘Teşkilat kültürü ve aidiyet bilinci’ konulu seminer düzenlendi.

Teşkilat Kültürü ve Aidiyet Bilinci Malatya Haber

Malatya Öğretmen Evi’nde düzenlenen seminere Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Memur-Sen’e bağlı şube başkanları, Eğitim-Bir-Sen Temsilcileri ve üyeler katıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kerem Yıldırım Türkiye'nin ve Malatya'nın en büyük sendikası olduklarını belirterek “Bir içimize bir yolculuk yapacağız bu çok önemlidir. İçimize bir yolculuk yaptığımızda kendimizi formatlama imkanımız olacak. Yeniden güncelleşmiş olacağız ve tabiri caizse ne yapmamız gerektiğini nasıl yapmamız gerektiğini kendimize kalbimize soracağız. Yaptığımıza gerçekten görevimizi yapmış olmanın gönül rahatlığı var ise mutlu olacağız. En zor yolculuk için yapılan yolculuktur. ” şeklinde konuştu.
Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ise yaptığı konuşmasında “İki günü ziyanda olan iki günü birbirine eşit olan ziyandadır anlayışı gereğince her anı daha anlamlı, daha farklı kılmak için burada toplandık. Her türlü psikolojik savaşa karşıyız. Her gün güneş doğarken yeni yolculuklarda yeni seferleri ve yeni uğraşlara çıkmak için bugün buradayız. Dolayısıyla burada oluşumuzun ve nasıl bir teşkilat olduğunuzu gayet iyi biliyorum” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından seminer programına geçildi. Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, semineri boyunca katılımcılarla gayet samimi bir diyalog içerisinde sunumunu gerçekleştirdi. Öztürk, “35 yıldır teşkilatçılık yapan bir kardeşiniz olarak huzurlarınızdayım Sokrates’e sormuşlar dünyanın en kolay işi nedir? Diye Sokrates, ‘Nutuk atmak demiş, en zor işi ise nutuk dinlemek istemiş.’ Dolayısıyla şimdi işin en kolay kısmını ben yapıyorum; en zor işi sizler yapıyorsunuz. Sizi buraya geldiğinize pişman etmemeye çalışacağım. Madem burada böyle bir güzellik oluşmuş, bütün aile burada toplanmış, aile gelmişken ayağa kalk Malatya kalkın ve birbirimize sarılın. Bugün burada sizlerle bir tecrübe paylaşımı yapacağım " ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 75
Bu Ay : 2619
Toplam : 2619

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom