1300 Ücret Birşey Değil Ama

Malatya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Bin 300 TL ücret çok büyük bir ücret değil, ancak işverene ek bütçe getirilmemesi gerekir.

1300 Ücret  Birşey Değil Ama Malatya Ekonomi

Malatya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "AK Parti’nin 1 Kasım seçimleri öncesi vaatleri arasında yer alan asgari ücretin 1300 TL’ye yükseltilmesi teklifine iş dünyasının vergi yükünün hafifletilmesi şartıyla olumlu bakıyoruz" dedi.

Türkiye’de sanayicinin yükünün oldukça fazla olduğunu belirten Erkoç, "Asgari ücretin yükseltilmesi karşısında vergi yükünün işverenin omuzlarına yıkılması ile üretim ve rekabetin tehlikeye gireceğini düşünüyoruz. Bu konuda hükümetten iş dünyası olarak ciddi destekler bekliyoruz. Geçtiğimiz gün Çankaya Köşkü’nde Başbakanımız işveren ve işçi temsilcileri ile bir araya geldi. Biz diyoruz ki asgari ücret bin 300 TL olsun ilave vergi yükü iş dünyasına yansıtılmasın. Çünkü yansıtılırsa üretimde zorluklar çekiliyor birde vergi maliyetleri yüksek olursa rekabet gücü zayıflar” ifadelerini kullandı.

Bin 300 TL ücretin çok büyük bir ücret olmadığına dikkat çeken Erkoç, ancak işverene de ek bütçe olarak getirilmemesi gerektiğini ifade etti. Erkoç, “Evet bin 300 TL olsun ama işveren maliyetti de bin 500’yi geçmesin” diyerek bu yükün hazine tarafından karşılanmasını istedi. Bu konuda hükümetin gerekli çalışmaları başlattığını da söyleyen Erkoç, “Bir tarafta siz 2023 hedefine ulaşmak istiyorsunuz.

Buda üretmekten geçiyor çünkü başka çare yok. Bu nedenle rekabet gücünün artırılması ve ek yüklerin hazine tarafından karşılanmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

MTSO Başkanı Erkoç, iş dünyasının sıkıntılarının ciddi boyutta olduğunu dile getirerek asgari ücretin bin 300 TL’ye yükseltilmesi konusunda devletin mutlaka işverene destek çıkması gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 875
Bu Ay : 3419
Toplam : 3419

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom