120 Ülkeden 30 Binlik Maraton

120 ülkeden yaklaşık 30 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen 37. Vodafone İstanbul Maratonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın start vermesiyle başladı.

120 Ülkeden 30 Binlik Maraton Dünya

37. Vodafone İstanbul Maraton Koşusu, saat 09.00'da Boğaziçi Köprüsü'nün 250 metre gerisinden start aldı. Maratona 120 ülkeden yaklaşık 30 bin kişi katılım gösterdi. Dünyaca ünlü atletlerin de katıldığı maratonun (42 km 195 m) yanı sıra 15 km, 10 km ve Halk Koşusu olarak bilinen 8 km koşuları da yapılacak.

Maratonda Belarus, Eritre, Etiyopya, Güney Afrika, Kenya, Rusya ve Ukrayna'dan 60 elit atlet de yarışıyor. Avrupa'nın en iyi 11., dünyanın ise 22. maratonu arasında yer alan Vodafone İstanbul Maratonu koşucuları için zaman sınırının 5 buçuk saat olduğu ve bu süreden sonra tüm parkurların trafiğe açılacağı duyuruldu. 

Boğaziçi Köprüsü trafiğe kapatıldı

37. Vodafone Kıtalararası Avrasya Maratonu nedeniyle Avrupa Yakası’ndan Boğaziçi Köprüsü’ne çıkan bağlantı yolları saat 06.00 itibaren trafiğe kapatıldı. Trafik Polisleri tarafından kontrollü bir şekilde yollar trafiğe kapatılarak sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirildi. 

İSTANBUL'DA MARATON HEYECANI DEVAM EDİYOR

Vodafone 37. İstanbul Maratonu'nun startı Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden verildi. Yarışa her yaş grubundan vatandaşın katıldığı görüldü.

Vodafone 37. İstanbul Maratonu başladı. Maratonun startı, Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden verildi. Maraton, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın saat 09.00'da verdiği startla başladı. Start noktasında Akif Çağatay Kılıç ve Kadir Topbaş'ın yanı sıra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da yer aldı. İlk olarak engelliler için Kadir Topbaş tarafından start verildi. Yaklaşık 15 dakika sonra ise halk koşusu başlatıldı. 120'ye yakın ülkeden binlerce sporcu ve vatandaş maratona katılım gösterdi. Her yaş grubundan vatandaş maratona katılırken bazı ailelerin bebekleriyle geldikleri görüldü. Bu yıl kadın şiddetine karşı duyarlılık sağlamak için gerçekleştirilen Vodafone 37. İstanbul Maratonu "Kadına şiddete dur de" temasıyla dikkat çekiyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 649
Bu Ay : 4093
Toplam : 4093

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom