Muhtarlardan Terörle Mücadeleye Destek

Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, terörle mücadeleye destek amacıyla derneği ziyaret eden milletvekillerine Türk bayrağı hediye etti.

Muhtarlardan Terörle Mücadeleye Destek Malatya Haber

AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, seçim sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında Battalgazi Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarette AK Partili milletvekillerine parti yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti. Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getirdi. Devletin terörle mücadele politikasına destek veren Ortaç, milletvekillerine Türk bayrağı hediye etti.

Ortaç, "Bu günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet ülküsü içerisinde yolumuza daha da yüksek bir motivasyonla devam edeceğiz. Kasım ayında devlet, millet, vatan ve bayrak meselesini hallettik ve AK Parti tek başına iktidara geldi. İnşallah bundan sonraki dönemde de önceki dönemlerdeki gibi yürüttükleri faaliyetleri daha hızlı bir şekilde yürüteceklerdir" dedi.

Milletvekili Şahin ve Tüfenkçi, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti. AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerini milletin duasıyla kazandığını ifade eden Milletvekili Şahin, “Türkiye'deki ve İslam dünyasındaki mazlumların duaları ile beraber bir hayat bulduk. 1 Kasım'da sükunet ve huzur içerisinde bir seçim yaşamamızda güvenlik güçlerimizin ne kadar emeği varsa muhtarlarımızın da bir o kadar emeği vardır. Muhtarlarımızın vatandaşları seçimden haberdar etmek ve katılımı yüksek tutmak için gösterdikleri o çabayı ve gayreti ben seçim günü bizzat gördüm. Şu anda Türkiye demokrasi tarihinin en yüksek katılımlı seçimini yaşamışsak bunun en büyük payı bence muhtarlarımızındır, Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Milletvekili Tüfenkçi de, millet iradesinin sandığa yansımasında muhtarların büyük bir görev üstlendiğini söyledi. Seçim sonuçlarına saygı gösterilmesini isteyen Tüfenkçi, “Ülkede ve bölgede huzur içerisinde bir seçim geçirdik ve yüzde 97’ye yakın bir rakamla bütün partiler Meclis'te temsil edilmiş oldu. Bu Türk demokrasi tarihinde önemli bir rakam, sadece yüzde 3’lük gibi bir kısım dışarıda kaldı ama daha hala bu tabloyu hazmedemeyen siyasi partiler ve düşünceler var.

Esasında demokrasi bir anlamıyla tahammül ile hoşgörü rejimidir ve insanlar kendi fikirleri iktidara gelmese dahi sandıktan çıkan sonuca saygı duymak zorundalar. Biz 7 Haziran akşamı -Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da ifade ettiği gibi- sandıktan çıkan neticeye her zaman saygı duyduk ve saygı duymaya da devam edeceğiz. Çünkü biz millete inanan ve milleti hakem olarak kabul eden bir siyasi geleneğin temsilcileriyiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 87
Bu Ay : 1655
Toplam : 1655

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom