UCLG-MEWA Komitesi Eski Malatya'yı Gezdi

irleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı için Malatya’ya gelen ziyaretçiler, Eski Malatya Mahallesi'nde bulunan tarihi mekanları gezdi.

UCLG-MEWA Komitesi Eski Malatya'yı Gezdi Malatya Haber

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı Malatya’da başladı. Türkiye Belediyeler Birliği, UCLG-MEVA, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte organize ettiği ve Genel Sekreterliği'nin İstanbul’da bulunduğu organizasyon 20 ülkede faaliyetlerini yürütüyor. Malatya’da çevre ile ilgili bir deklarasyonun yayınlanacağı organizasyona katılmak için Malatya’ya gelen konuklar Eski Malatya Mahallesi'ndeki tarihi ve turizm bölgelerini gezdi. Türkiye Belediyeler Birliği Hayrettin Güngör, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Ulu Cami'de Cuma namazı kıldı. Namaz sonrasında Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından tarihi Ulu Cami ile ilgili bilgi verildi. Ulu Cami’yi gezen heyet daha sonra tarihi Mustafa Paşa Kervansarayı’nda inceleme yaptı. Kervansaray’da aşure ikramında bulunulan heyet daha sonra Kervansaray Sanat hocalarının sunduğu müzik dinletisini beğeniyle izledi. Heyet, Denim Tasarımcısı Ahmet Giray'ın Arslantepe höyüğündeki figürlerinden esinlenerek hazırlanan koleksiyon çalışmasını da inceledi.

Heyete, tarihi Mustafa Paşa Kervansarayı’nda Battalgazi Belediyesi Kültür Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan tablolar hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 361
Bu Ay : 3805
Toplam : 3805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom