Eminağaoğlu dönemi bitti

YARSAV'ın 21. Olağan Genel Kurulu'nda, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu yönetim kurulu listesine seçilemedi.

Eminağaoğlu dönemi bitti Türkiye-Dünya

YARSAV 2. Olağan Genel Kurulu, Türkiye Barolar Birliği Konferans Salonunda yapıldı.

Seçimde, YARSAV'ın 13 kişilik yönetim kurulu asil üyeleri ile 5 kişilik denetim kurulu asil üyeleri ve yedek üyelerinin seçimi tamamlandı.

Yönetim kurulu asil üyeliği için 15 kişilik çarşaf liste ile seçime gidildi. Delegelerin, çarşaf liste üzerinde iki adayın isimlerinin üzerini çizerek 13 kişiyi belirlemeleri istendi.

Yapılan seçimde 441 delege oy kullandı, 3 delegenin oyu geçersiz sayıldı. Ömer Faruk Eminağaoğlu geçerli oyların 195'ini alarak liste dışı kaldı. Listeye sonradan eklenen Aydın Tezcan da 247 oyla liste dışında bırakıldı.

YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: 'Nuh Hüseyin Köse, Remzi Özdemir, Kazım Dağdeviren, Eray Karınca, Gürsel Özkan, Mehmet Ruşen Gültekin, Emine Ülker Tarhan, Leyla Köksal, Fetih Sayın, Muhammet Önder Tekin, Murat Arslan, Ali Rıza Aydın ve Hasan Akgedik.'

Seçim sonucuna delegelerden biri itiraz ederek divan kuruluna dilekçe verdi. Divan Başkanı Mahir Ersin Germeç, seçim tasnif kurulunun oyları açıkça sayıp değerlendirdiğini belirterek yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Yönetim kuruluna seçilen üyeler daha sonra toplanarak YARSAV Başkanı ile diğer organların seçimini gerçekleştirecek.

YARSAV'IN 2. GENEL KURUL KARIŞTI

YARSAV'da yapılan seçimlerde Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun, yönetim kuruluna girememesinden sonra ortalık karıştı. Gün boyu YARSAV 2. Olağan Genel Kurulu'nu izleyen gazeteciler dışarı çıkartıldı. Güvenlikçiler içeri girmeye çalışan gazetecileri engelledi.

Eminağaoğlu'nun YARSAV başkanlığı için yeniden aday olamayacak olması nedeniyle salonda olaylar çıktı. Divan Kurulu seçimlerin iptal edlimesi yönünde talepler var.

Eminağaoğlu ve ekibinin 1-2 ismi istifa ettirmeye çalışarak seçimleri yenilemeye çalıştığı öğrenildi. YARSAV Divan Kurulu ise seçim yapıldıktan sonra istifaların mümkün olmadığını belirtiyor.

Eminağaoğlu ve ekibinin seçimlerin iptali için yoğun baskısı devam ederken, gün boyu seçimleri izleyen gazeteciler dışarı atıldı. Güvenlik görevlileri gazetecilerin içire girmesine engel oluyor. Salonda nelerin yaşandığı bilinmiyor.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 180
Bu Ay : 8239
Toplam : 8239

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom