Yeşil Hilal Projesiyle 21 Park Yapılacak

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 21 parkın yapımını kapsayan Yeşil Hilal Projesi çalışmaları sürüyor. Projeye büyük önem veren Belediye Başkanı Hacı Uğuru Polat, alandaki denetimlerine drevam ediyor.

Yeşil Hilal Projesiyle 21 Park Yapılacak Malatya Haber

Fahri Kayahan Bulvarı’nın alt tarafından başlayarak Tecde yoluna kadar bulunan bölgede toplam 21 parkın yapımını kapsayan Yeşil Hilal Projesi çalışmaları sürdürülüyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı hacı Uğur Polat, belediye Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ve İmar işleri Müdürlüğü'nde görev yapan mimar ve mühendislerle birlikte inşaat çalışmalarının devam ettiği alanda inceleme yaptı. Başkan Polat, “Yeşil alanları ve doğal hayatıyla Malatya’nın akciğeri Yeşilyurt’umuz için 'gece, gündüz' demeden çalışıyor, projeler üretiyoruz. Bu projelerimizden bir tanesi de Yeşil Hilal Projemiz. Bu projemizi çok hızlı bir şekilde tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Hizmete giren ve yapımı devam eden parklarımız ilçemizin genel görüntüsüne pozitif katkı sağladığı gibi kurulduğu mahallelerin yaşam kültürüne ve hayatına da farklılık kazandırıyor” dedi.

“HALKIN İHTİYACINA GÖRE TASARLIYORUZ”
Başkan Polat, parkların, halkın ihtiyacına göre tasarlandığını söyleyerek, bazı parkların revize edildiğini de kaydetti. Yeşilyurt’a modern yüzlü yeni parklar kazandırıldığını vurgulayan Polat, “Parklarımızı halkın ihtiyacına göre tasarladık. Parklarımız eskiden olduğu gibi, sadece çocuk oyun alanı ve yeşil alanla sınırlı olmayacak. İhtiyaca göre koşu yolları, bisiklet yolları, fitness alanı, çocuk oyun alanı, spor alanlarıyla donatılıp hizmet alanı haline getiriliyor. Ağaçlandırma, çimlendirme çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. Parklarımızın temizliğini ekiplerimiz günlük periyodik olarak yapıyor, ancak bu güzel alanların korunup kollanması için vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. El birliği ile bu alanları korumak ve temiz tutmak hepimizin görevidir” diye konuştu.
Vatandaşlar Karakavak ve Fahri Kayahan Bölgesi’nde yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Polat’a teşekkür etti. Mahalle sakinlerinden Mehmet Öz, “Sizi ve ekibinizi canı gönülden kutlarım, mahallede artan binalardan dolayı nefes alamıyorduk. Ancak yeni parklarda çocuklarımız gönüllerince eğleniyor, spor yapıyorlar. Bizler de rahatça oturup günün yorgunluğunu atıyoruz. Parklar, kaldırımlar ve bisiklet yolu çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

İncelemeler sırasında mahalle sakinlerinin şikayet ve taleplerini dinleyen Başkan Hacı Uğur Polat, devam eden projenin detayları ve yapılacak yeni çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Başkan Polat, okula giden gençler ve çocuklarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. Yaşlı bir kadının park içerisine bir adet daha oturma grubu talebine de olumlu cevap veren Polat, park alanlarının bakım ve temizliğini yapan görevli personellere de hassasiyeti nedeniyle teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 988
Bu Ay : 4786
Toplam : 4786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom