TFF'den Spor Malzemesi Yardımı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İnönü Üniversitesi ve Ülker işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 10 okula spor malzemesi yardımı yapıldı.

TFF'den Spor Malzemesi Yardımı Malatya Spor

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan malzeme yardımı törenine Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Şamil Horasanlı, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Sorumlusu Fahrettin Eserdi, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Spor malzemesi yardımı yapılan okulların 6 ay boyunca gözetim altında tutulup, 6-10 yaş arasındaki öğrencilere futbol eğitimi verileceği ve bu eğitim sonunda yetenekli olanlarının İstanbul Riva Tesisleri’ne gönderileceği proje büyük ilgi gördü.

ÖZBAĞ: “FUTBOLUN TEMEL BİLGİLERİNİ VERMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Projede çocukların gelişimini amaçladıklarını söyleyen İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Davut Özbağ, “Ülker ve Türkiye Futbol Federasyonu’na teşekkür ediyorum. Bizimle böyle bir projeye ortak girip, gençliğe yatırım yapılacağı bu önemli olayı çok önemsiyoruz. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları ve spor bilimleri fakültelerinin bulunduğu illerde Ülker işbirliğiyle yaptığımız bir çalışma bu. 6-10 yaş grubu öğrencilerimizin, kız olsun erkek olsun, bunlara futbolun temel bilgilerini vermeyi amaçlıyoruz. İlkokullarda özellikle bu tür branşların uzmanlık alanı eksikliği var. Bu eksikliği gidermek, artı çocukların gerek pedagojik, gerekse de psikomotor gelişimi açısından bunların uygun olanlarını yakalayabilirsek büyük iş başarmış olacağız. Bu anlamda proje koordinatörümüz Murat Kayapınar ve uzman hocalarımız tarafından belirlenen 10 farklı okula malzeme dağıtıyoruz. Projenin başarıya ulaşmasını amaçlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 349
Bu Ay : 867
Toplam : 867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom