Erhaç Havaalanına Ulaşım Kolaylaşıyor

Büyükşehir 16 km'lik yolun 8 km'sini tamamladı.

Erhaç Havaalanına Ulaşım Kolaylaşıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Erhaç Hava Alanı - Kağıt fabrikası arasındaki yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. 16 kilometre uzunluğundaki Örüşkü yolunun 8 kilometresinde yol genişletme çalışmalarını tamamlayıp, asfaltlama çalışmalarına başladı.

Erhaç Hava Limanından Örüşkü'ye kadar ki 8 kilometrelik bölümde 56 bin m3 dolgu işlemi 30 bin m3 alt malzeme serimi yapan Büyükşehir Belediyesi, geriye kalan 8 kilometrelik bölümde ise yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Yol genişliği 5 metreden 12 metreye çıkarılıyor

Yolu 5 metre genişlikten 12 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, altyapısı tamamlanan 8 kilometrelik bölümde sathi kaplama asfalt çalışmaları yapıyor. Yolun genişletilmesine en büyük desteği bölgede bahçeleri bulunan vatandaşlar veriyor.

Çalışmaların bitmesiyle birlikte güney ve batı bölgelerinden havalanına ulaşım daha da kolay olacak. Doğanşehir, Darende, Akçadağ, Elbistan ve Afşin ilçelerinden gelerek hava limanına gitmek isteyen vatandaşların sıkça kullandığı yol aynı zamanda Akçadağ ilçesine bağlı Aşağıörüşkü, Yukarıörüşkü, Keklikpınar, Kadıibrahim, Esenli, Resuluşağı, Ancar, Eğin, Mihmanlı mahallerinin de grup yolu olarak kullanılıyor.

Malatya’nın önemli bir arteri olan yolda çalışmalar bittiğinde milli sermayeye de önemli katkılar sağlayacak. Hava alanına güney ve batıdan gelmek isteyen fakat yolun dar ve bozuk olmasından dolayı Tavşantepe güzergahını kullanan vatandaşlar yolu uzatmadan Kağıt Fabrikası-Örüşkü güzergahından Erhaç Hava Limanına daha kısa sürede gidebilecekler.

Yapılan yol çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren bölge sakinleri, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yolun önceki halinin çok dar olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyesi bölgemizde bu yıl muazzam güzel çalışmalar yaptı. En önemli grup yolumuz ise havalanı-örüşkü- kağıt fabrikası güzergahıydı. Yol çok deforme olmuştu. Büyükşehir Belediyesi 16 kilometrelik yolun 8 kilometresini tamamlamak üzere, şimdi asfaltı dökülüyor. Pırıl pırıl bir görünüme kavuşuyor. Allah yapanlardan razı olsun” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 81
Bu Ay : 4510
Toplam : 4510

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom