Küpeleme Çalışmaları Başladı

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi kapsamında yapılan küpeleme çalışmalarına Arapgir ilçesinden başlandı.

Küpeleme Çalışmaları Başladı Malatya İlçe

Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi kapsamında yapılan küpeleme çalışmaları başladı. Bu kapsamda ilk küpeleme çalışması Arapgir ilçesinde yapıldı. Küpeleme sırasında bilgilendirici bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Proje Lideri Prof. Dr. Metin Bayraktar, Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islağı Projesi’ni Arapgir ilçesinde başlattıklarını ifade etti. Bayraktar, “Projeye gönüllü olan 37 tane üreticiyi de çalışmalara dahil ettik. Proje kapsamında ekiplerimizle beraber Akkaraman ırkı koyunları seçip küpeleme çalışması yapıyoruz. Üreticilerimize örnek olsun diye birkaç işletmede hangi Akkaraman koyunun seçileceğini anlattık. Üreticiler, yapmış oldukları yetiştiriciliğe bilimsel katkıyı da katarak damızlık seçimini daha doğru yöntemlerle yapacaklar” dedi.

Arapgir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mevlit Birlik, projenin üreticiler için önemli olduğuna değindi. Birlik, “Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü olarak, bu projede üstümüze düşen her türlü vazifeyi eksiksiz yerine getireceğiz. Bu proje kapsamında ilçemizdeki koyunculuk daha da ileriye gidecek” şeklinde konuştu. Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise Arapgir ilçesinin birçok mahallesinde Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi çalışmalarına başladıklarını kaydetti. Akın, “Amacımız, verimin arttırılması ve kalitenin yükseltilmesidir. Bizler de bugün itibariyle küpeleme çalışmalarına başladık, verimin arttırılması noktasında önemli bir proje. Projeyi, bütün ilçelerimizde yıla yaymaya çalışacağız. Proje destek olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra Arapgir’in bazı mahallelerinde küpeleme ve proje ıslah çalışmaları yapılarak, üreticilere de önemli bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 549
Bu Ay : 7346
Toplam : 7346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom