Malatya'da Atatürk'ü Anma Programları

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. ölüm yıl dönümü münasebetiyle, İnönü Üniversitesi Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde anma töreni düzenlendi.

Malatya'da Atatürk'ü Anma Programları Malatya Haber

İnönü Üniversitesi’nde düzenlenen Anma Töreni’ne, İnönü Üniversitesi’nin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan anma töreni,2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
Öğrenciler, daha sonra Atatürk Anıtı’na karanfiller bıraktılar.

....

Atatürk ölümünün 77.yıl dönümünde Malatya'da düzenlenen etkinlikler anıldı. Anpa Programına 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'de katıldı.

Malatya'da ilk anma töreni Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Orduevi önündeki Atatürk Anıtı önündeki törene, Vali Süleyman kamçı, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, Belediye Başkanı Ahmet çakır, adli, askeri ve mülki idare amirleri ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. Buradaki tören çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Vali Süleyman Kamçı'nın anıt şeref defterini imzaladı. Törene katılan protokol üyeleri ve diğer katılımcılar Atatürk Evi'ni ziyaret ederek gezdi.

Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda devam eden ikinci tören 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti”de katıldı. Program Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin 10. Yıl Marşını okumasıyla başladı. Programda, Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Mustafa Fırat tarafında, “Atatürk'ün son günleri konulu bir panel verdi. Fırat, "1881”de doğan Mustafa Kemal, 57 yıllık kısa sayılabilecek yaşamına öyle büyük işler sığdırdı ki, yalnızca Türk milletini değil, bütün dünyayı kendisine hayran bırakmıştır” dedi.

Törende daha sonra 2. Ordu Komutanlığı'nda görevli Kurmay yüzbaşı Yener Çağlayan tarafında da Mustafa Kemal'in Askeri Kişiliği hakkında bilgi verdi. Çağlayan "Mustafa Kemal'in 11 yıl süren askeri eğitimi ve 14 yıl süren askerlik mesleğiyle birlikte 25 yıllık resmi hayatı olmuştur" ifadesini kullandı.

.....

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77.yıl dönümünde öğrenciler tarafından anıldı.

Malatya'da okullarda da düzenlenen etkinlikleri ile Atatürk anıldı. Malatya Özel İbrahim Yücel İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen anma etkinliğinde öğrenciler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şiirler okudu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından ise öğrencilerin Atatürk’ü anlatan şiirleri duygusal anlar yaşattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 197
Bu Ay : 6994
Toplam : 6994

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom