Kernek Külliyesi'nde Dersler Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal aktivitelerde kullanılması amacıyla inşa edilen Kernek Külliyesi'nde ortaokul öğrencileri için ücretsiz ders eğitim ve öğretimine başlanıldı.

Kernek Külliyesi'nde Dersler Başladı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir tarafından sosyal etkinlik ve aktivitelerde kullanılması amacıyla inşaa edilen Kernek Külliyesi'nde, yine proje kapsamında hazırlanan ortaokul öğrencilerine ücretsiz ders uygulamasına başlanıldı. Kernek Külliyesi’nde verilen eğitim ve öğretim için 320 öğrenci ders başı yaptı. Külliyeyi ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, öğrencilere başarı diledi. Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay ve şube müdürleri ile birlikte Külliye içerisindeki sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

Külliyenin eğitim çalışmaları, sanat kursları, kütüphanesi ve camisiyle bir ilim ve irfan yuvası olacağını belirten Mumcu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın vizyonuyla bu bölgeye kazandırdığımız Kernek Külliyesi, büyük bir boşluğu dolduracak. Ortaokul sıralarındaki 320 öğrencimiz, ücretsiz olarak TEOG sınavlarına hazırlık eğitimlerine başladı. Burada çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Öğrencilerden tek isteğimiz örnek birer insan olmaları" dedi.
Ziyaret sırasında söz alan öğrenciler de verilen hizmetten duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 687
Bu Ay : 6771
Toplam : 6771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom