Arnavutluk’tan Eski Malatya'ya Ziyaret

'İş kazası Kader Değildir' adlı basın toplantısı için Arnavutluk’tan gelen heyet, Hak-İş’e bağlı Öz İplik Sendikası yöneticileri ile birlikte Eski Malatya’da bulunan tarihi mekanları gezdi.

Arnavutluk’tan Eski Malatya'ya Ziyaret Malatya Haber

Malatya’da düzenlenecek olan 'İş kazası Kader Değildir' adlı basın toplantısı için Arnavutluk’tan gelen heyet, Hak-İş’e bağlı Öz İplik Sendikası yöneticileri ile birlikte Eski Malatya’da bulunan Ulu Cami, Arslantepe ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’na gezdi. Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sanat Tarihçisi Sibel Elmas, Arnavut heyete Battalgazi ilçesinin ve tarihi eserlerin tarihçesi hakkında bilgi verdi. Arnavutluk’tan gelen heyet, Eski Malatya’da bulunan tarihi eserleri çok beğendiklerini belirten heyet, “Türkiye’ye bir kaç defa geldik fakat daha öncesinde Malatya’yı ziyaret etme fırsatı bulamamıştık. Bizde de tarihi eserler ve tarihi mekanlar bulunmakta, fakat burada gördüklerimizin yanında minyatür gibi kalmaktadır.

Biz kültürümüze sahip çıkamadık, siz kültürünüze, miraslarınıza sahip çıkmışsınız bu çok hoşumuza gitti” dedi. Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç ise Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başarılı çalışmalara imza attığını belirtti. Gürkan, “Ben daha önce birkaç kez Eski Malatya’ya ziyaretlerde bulunmuştum. Buraların eski halini de biliyorum, eski ve yeni halini kıyaslayamıyorum. Başkan Selahattin Gürkan, çok güzel işlere imza atmış. Başkanı ve çalışanlarınızı canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 420
Bu Ay : 15468
Toplam : 15468

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom