Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde inşaat çalışmaları devam eden okullarda incelemede bulundu.

Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu Malatya Haber

Vali Süleyman Kamçı, ilk olarak Yeşilyurt ilçesi Çilesiz Mahallesi’nde yapımı devam eden iki adet 32 derslikli ortaokul inşaatlarını inceledi. Ziyarette, Vali Kamçı'ya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü ve Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı yetkilileri eşlik etti. Vali Kamçı, inşaat çalışmaları ve okulların tip projeleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Kamçı’ya inşaatların önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete gireceği ve çevre okullardaki öğrenci yığılmasının böylelikle ortadan kalkacağı söylendi.

Vali Kamçı'ya Fahri Kayahan Bulvarı 7. sokakta yapımı devam eden okulun kapalı spor salonu ile açık spor alanının da bulunduğu ve geniş bir arazi üzerinde yer aldığı bilgisi de verildi. Çalışanlara başarı dileyen Kamçı, çilesiz 32 derslikli ortaokulu inşaatına geçti. Burada ise Vali kamçı'ya inşaatın tamamlanması ile şeker fabrikası içerisindeki eski binada eğitim gören öğrencilerin yeni binaya taşınacağı ve trafik konusunda sıkıntı yaşayan öğrenci ve velilerin bu konuda rahat edecekleri belirtildi.

Vali Kamçı, son olarak Battalgazi ilçesi Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi içerisinde yer alan ve yapımı devam eden okullarda incelemeler yaparak, yetkililerden bilgiler aldı. Vali Kamçı, “İlimizde çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriyoruz. İlimizin eğitim alanında daha iyi bir konuma gelmesi ve eğitim kalitesinin daha da arttırılması amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Çağdaş toplum olmanın temel ve vazgeçilmez unsurlarından birinin eğitim olduğunu, bir ülkenin kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesinin ancak eğitimle mümkün olabileceğinin bilinci ile okul ve derslik sıkıntılarının çözülmesi noktasında yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu konuda çalışan ve emeği geçen herkesle birlikte okul yapılmasına katkı sağlayan hayırsever iş adamlarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 134
Bu Ay : 3578
Toplam : 3578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom