Eser Doğalgaz Çalışmalarını İnceledi

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, Afşin-Elbistan-Darende-Gürün-Divriği ilçelerinde yürütülen doğalgaz çalışmalarını inceledi.

Eser Doğalgaz Çalışmalarını İnceledi Malatya İlçe

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, BOTAŞ tarafından yürütülen doğalgaz çalışmaları için kurulan şantiye alanında Şantiye Şefi İbrahim Emre ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başkan Eser, “Beşinci ayda protokolü imzalanan ve hayati önem taşıyan doğalgaz projesi çalışmaları başladı. O zaman ki belirlemelere göre, proje tamamlanma süresi 660 gün olarak tespit edildi. 2017 yılında tamamlanacak olan bu güzel proje Darende’mize, Divriği’ye, Elbistan'a, Afşin'e ve Gürün'e hayat kazandıracak.

8 milyon 250 bin dolarlık bir proje ve 180 kilometrelik bir alanı kapsıyor. İlçemize hayat verecek bu projeyi takip ettik ve çalışmalarını sürdürüyoruz. Şu an da 100 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Şantiye Şefimiz Nesibi Bey, İbrahim Bey, Saha Kontrol Amirimiz Ayhan Bey bu işi sıkı bir şekilde takip ediyorlar. Sizlerin de gördüğü gibi bu süreyi kısaltmaya çalışıyorlar. Söylediklerine göre 2016 yılı içerisinde tamamlayacaklarını belirttiler, inşallah çalışmalarında muvaffak olurlar ve bir an evvel proje tamamlanır. İnşallah projeler hayata geçer, bizler de Darendeliler olarak doğalgaza kavuşmuş oluruz” diye konuştu.

Saha Kontrol Amiri Ayhan Özdemir ise proje ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Özdemir, “Afşin, Elbistan, Divriği Doğalgaz Hattı Projesi 7 Mayıs 2015’te imzalandı. Projenin süresi 660 gün. Afşin-Elbistan arası 122 km, Divriği kısmı 60 km. Şu an projemizde 100 km'lik güzergahımızı açtık, yaklaşık 20 km dizgi yaptık, 10 km’ye yakın kaynak yaptık. Başkanımızın ilk günden beri desteğini gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Projeyi erken teslim edebilmek için her türlü çabayı, gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1069
Bu Ay : 5959
Toplam : 5959

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom