Malatya Ortak Değer Platformu'ndan Aşure

Malatya Ortak Değer Platformu tarafından Aşure Günü programı düzenlendi.

Malatya Ortak Değer Platformu'ndan Aşure Malatya Haber

Programa Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya İl Emniyet Müdürü Doktor Ömer Urhal, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Hacıbektaş Kültür Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan, Zeynel Abidin Vakfı başkanı Erdoğan Ünverdi, sevgi evlerinde kalan çocuklar, huzurevinde kalan yaşlılar ile çok sayıda STK temsilcisi iştirak etti.

Programın başlangıcında konuşan Ortak Değer Yönetim kurulu başkanı Ergün Kılıç katılanların Cumhuriyet Bayramını kutlayarak sözlerine başladı. Kılıç konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti kırılgan bir süreçten geçmektedir.

Herkes sorumluluk bilinci ile hareket etmeli, sağduyulu davranmalıdır. Savaş olmasın Barış olsun diyerek birbirlerini ötekileştirmeden, sevgi ve barışın hakim olduğu bir dünya kurulmasını istiyoruz” diye konuştu. Programa katılan İl Müftüsü Ümit Çimen ise düzenlenen aşure etkinliğinin önemli bir buluşma olduğunu kaydederek, Muharrem ayının Hz Adem'den Hz Muhammed'e gelinceye kadar dinler tarihinde çok önemli olayların vuku bulduğu hikmetli bir ay olduğunu söyledi.

Çimen, “Muharrem ayı Ehlibeytten Hazreti Hüseyin'in içimizde unutmadığımız, hunharca şehit edildiği Kerbela olayının yer aldığı bir aydan ibarettir. Hazreti Hüseyin'in şehadeti ortak acıdır Ümmeti Muhammed için hüzün ayıdır. Bütün Müminler bu olayı Ortak vicdanıyla reddetmiştir. Bize düşen birlik beraberlikten ayrılmamak, yeni Kerbelaları ümmetimize yaşatmaktır” şeklinde konuştu.

Ümit Çimen tarafından okunan duanın ardından aşure dağıtımı yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 607
Bu Ay : 8666
Toplam : 8666

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom