Doğanşehir Yol Çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Doğanşehir Yol Çalışmaları Malatya İlçe

Büyükşehir sürecinden sonra büyük değişimin yaşandığı Doğanşehir'de, hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi mahalleye dönüşen köylerde geleneksel yapıyı bozmadan, daha yaşanabilir bir hale getirmek için sokak ve meydan düzenleme çalışmalarına başladı.

175 km yol çalışması yapıldı

Doğanşehir'de bugüne kadar 175 kilometrenin üzerinde yol hizmetleri yapan Büyükşehir Belediyesi, atıl durumda olan yeni sanayi sitesinde de altyapı ve yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmaların büyük bölümünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ayrıca; Polat, Fındık, Kapıdere ve Küçüklü Mahallelerinde ise sokak ve meydan düzenleme çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların yapıldığı mahallelerde incelemelerde bulunup, muhtar ve vatandaşlarla görüştü. İnceleme gezisine AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu ve Zeki Sarılar, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, bazı daire başkanları ile şube müdürleri de katıldı.

Çakır: Mahallelerimizi daha da güzel hale getireceğiz

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, mevsim şartları elverdiğince bütün ilçelerde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Yapılan çalışmalar sonrasında vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Çakır, “Hangi ilçemize gitsek vatandaşlarımız yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ediyorlar. Bu durum bizleri de mutlu ediyor. Bu çalışmalar kırsal mahallelerimizi daha yaşanabilir hale getiriyor. Doğanşehir ilçemizde de bu yıl çok yoğun çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bazı mahallerimizde sokak ve meydan düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Fındık Mahallemizde çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Kapıdere ve Küçüklü Mahallerine 10 bin metrekare kilit taşı döşenecek. Şuana kadar Kapıdere de 2 bin metrekare kilittaşı döşedik. Mevsim şartları elverdikçe bu çalışmalar devam edecek. Doğayla iç içe olan bu mahallerimizi daha da güzel hale getireceğiz” dedi.

Kapıdere ve Küçüklü Mahallelerinde yaşayan vatandaşlar ise yapılan çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 396
Bu Ay : 7519
Toplam : 12268

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom