Görüntü Kirliliği Ortadan Kalkıyor

Battalgazi’nin fiziki, sosyal ve kültürel imarının yanı sıra daha yaşanabilir bir çevre için de projelerini hayata geçiren Battalgazi Belediyesi tarafından görüntü kirliliği oluşturan mekanlarda çevre düzenlemesi yapılıyor.

Görüntü Kirliliği Ortadan Kalkıyor Malatya Kültür-Sanat

Çalışmalar kapsamında Battalgazi sınırları içinde kalan eski hal binasının duvarları, altın harflerle Türk tarihine adını yazdırmış kahramanların isim ve temalarıyla kaplanıyor. Çalışmaları hava şartları elverdikçe sürdüren Battalgazi Belediyesi’nin bu çalışması bölge halkının da beğenisini kazandı. Çanakkale Kahramanları, Elif’in Kanısı, Seyit Onbaşı, Sütçü İmam, 29 Ekim Kınalı Kuzular, Sarıkamış Cephesi’ne giden 120 Mehmetçik ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okurken cepheye giden öğrencilerin tematik resimleri Karikatürist Mehmet Düzenli tarafından yapılıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Battalgazi bırakabilmek için çalıştıklarını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan son çalışmayla görüntü kirliliğini ortadan kaldırdıklarını belirtti.

Gürken “Bu güzelliğe güzellik katmak için tarihi Battalgazi Kalesi’ni Malatya’ya kazandırıyoruz. Surlar her geçen gün ilçemizde yükselmeye devam ediyor. Kültürel mirası koruduğumuz gibi Malatya’nın turizm potansiyelini artırmasına öncülük ediyoruz. Bu potansiyeli sağlamak adına ilçe sınırlarımız içinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan mekanları da düzenliyoruz. Amacımız ilçemize gelen yerli yabancı her konuğu daha temiz ve düzenli bir çevrede gezmesini sağlamak. Bu çalışmaları yaparken de Türk tarihine damga vurmuş kahramanları unutmadık. Ortaya böylesine güzel bir çalışma çıktı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 79
Bu Ay : 2623
Toplam : 2623

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom