Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Malatya'da 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' ve 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor' projelerinin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin işbirliğiyle yürütülmekte olan 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor' projesi ve Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile yürütülen 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' projesinin değerlendirme toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıya Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, İŞKUR İl Müdürü Vahap TOMAN, Kayısı Araştırma İstasyonu Müdür Yardımcısı Tahir Macit, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şevket Başyiğit, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki Sadak, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürleri ile ilgili uzman personelleri katıldı.

Toplantıda, 2015 yılında Malatya’da düzenlenen ve düzenlenecek olan kursların hazırlanan programa uygun olarak devamlılığı ve 2016 yılı kurs planlaması ele alındı. Açış konuşmasını yapan İl Müdürü Ali Selvi, “Kurumlar arasındaki işbirliğini arttırarak 2015 programında yer alan kursların ve 2016 zamanında yapılmasını yılı kurs planlamasını yapmamız gerekiyor. Bu kursların, ilimizin üretim deseni ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ilgili kurumlar, birlikler ve üreticiler ile istişare edilerek hazırlanması gerekmektedir. 2014 yılında Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi kapsamında 16 kurs düzenlenmiş ve 380 kursiyer, Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi kapsamında da 14 kurs düzenlenmiş ve 348 kursiyer sertifika almıştır. Farklı konularda düzenlenen 24 kursta da 602 üreticimiz sertifika almaya hak kazanmıştır. İlimizde düzenlenen bu kurslar, Türkiye ortalamasının iki katından daha fazla orandadır. Bu projelerimizi geliştirerek daha fazla üreticimize ulaşmak hedefindeyiz” diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman ise, “İŞKUR olarak bu birliktelikten çok memnunuz. Toplantıya katılan Şube ve İlçe müdürlerimizin kurslarda karşılaştıkları sorunların kurumumuzu ilgilendiren bölümlerinde her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Önemli olan istihdamının sağlanması için belgelendirilmiş üreticileri yetiştirmektir” ifadelerini kullandı. Daha sonra söz alan Kayısı Araştırma İstasyonu Müdür Yardımcısı Tahir Macit de, uygulamalı eğitim imkanları ile ilgili genel bilgilendirme yaptı. Macit, “İl Müdürlüklerimizle işbirliği yaparak, üreticilerimizin müdürlüğümüz imkanlarından istifade ederek eğitim alabilmelerini sağlayabiliriz. Öğretici noktasında gerek görüldüğünde her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı, 2016 yılı içerisinde yapılacak olan kursların planlaması ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 504
Bu Ay : 7209
Toplam : 7209

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom