Orada Kendini Geliştiriyorlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve ebrudan resime, gitardan, karakaleme, tiyatrodan bez bebek kursuna kadar toplamda 35 dalda kurs verilen Mabesem’de yeni dönem kurs kayıtları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Orada Kendini Geliştiriyorlar Malatya Kültür-Sanat

6 yıl önce Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve ebrudan resime, gitardan, karakaleme, tiyatrodan bez bebek kursuna kadar toplamda 35 dalda kurs verilen Mabesem’de  yeni dönem kurs kayıtları yoğun bir şekilde devam ediyor. 7’den 70’e herkesin katıldığı kurslarda öğrenciler yeteneklerini keşfederken,  kursiyerler de ortaya çıkardıkları eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşıyor. Sosyal faaliyetler konusunda bulunmaz bir fırsat olan Mabesem’e çocuklarını getiren veliler ise buranın Malatya için büyük bir şans olduğunu ifade ediyorlar. 

ÇOCUKLAR MABESEM'le SOSYALLEŞMEYİ ÖĞRENİYOR

Mabesem sayesinde çocuklarının sosyalleştiğini  ifade eden öğrenci velisi Diren Akpoyraz, “ kızım 11 yaşında, buraya resim kursuna geliyor. Resim kursunun ardından kızımı gitar, saz ve diğer kurslara da yazdıracağım. Oğlumu da kil şekillendirmeye göndereceğim. Buradan çok memnunum. Hem öğretmenlerimiz hem de verilen eğitim çok iyi. Bu kurslar sayesinde çocuklarımızın hangi yeteneğe sahip olduğunu öğreniyoruz. Bu gibi yerlerde insanlar daha çok sosyalleşiyor ve kendini ifade etmeyi öğreniyor. Ben de çocuklarımın insan ilişkilerinde sosyalleşmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri için buraya getiriyorum. Boş vakitlerinde evde oturmaktansa, buraya gelmelerini istiyorum. Daha sonraki zamanlarda ben de kurslara katılacağım” dedi.

Tüm velilerin çocuklarını güvenle getirip bırakacakları bir yer olduğunu söyleyen öğrenci velisi Halise Satılmış ise “oğlum 4 yıl önce kil şekillendirmeyle kurslara başladı. Şimdi bağlama, piyano ve temel sanat eğitimi kursuna geliyor. Mabesem  Malatya’da kaçırılmayacak eşsiz bir yer. Bütün veliler çocuklarını rahatlıkla buraya getirip bırakabilirler. Çocuklarıyla beraber kendileri de buradaki kurslardan faydalanabilirler. Arkadaşlarıma çevreme burayı sürekli söylüyorum ve öneriyorum. Ben de çocuğumla beraber kara kalem kursuna geliyorum. ”dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 935
Bu Ay : 2503
Toplam : 2503

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom