Diksiyon ve Hitabet Sertifikaları Verildi

Yazıhan Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nde düzenlenen törenle "Diksiyon ve Hitabet" eğitimi kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Diksiyon ve Hitabet Sertifikaları Verildi Malatya Eğitim

Törene Yeksam Kurucular Kurulu Başkanı Onur Güneş,YEKSAM üyeleri ve Kordinatör Fatih yıldırım ile kursiyerler katıldı.

Eğitim sırasında, güzel ve etkili konuşma, etkili giriş ve ikna etme yolları, hitabet ve etkili iletişim teknikleri, konuşmada sihirli formüllerin kullanılması, çeşitli topluluklara hitap etme ve kendini kabul ettirme yolları, diksiyon eğitimi ve temel kuralları, topluluk ve şahıs karşısında konuşurken diyafram ve soluğun etkin duruma getirilmesi gibi konularda, Battalgazi Halk Eğitim Merkezi iletişim uzmanı ve diksiyon eğitmeni Muhammed Emin Karadağ tarafından eğitimler verildi.

Yaklaşık 5 hafta süren eğitimlerde 21 kursiyer Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Diksiyon ve Hitabet Belgesi almaya hak kazandı.

Kursiyerlere belgelerini vermeden önce bir konuşma yapan YEKSAM Kurucular Kurulu Başkanı Onur Güneş, Yazıhan Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi olarak vatandaşlara artı değer sağlayacak eğitimlere devam edeceklerini söyledi.

Güneş ayrıca duygu ve düşünceleri en güzel şekilde söyleme sanatı olan diksiyon ve hitabetin herkes için gerekli olduğunu, bu eğitimleri almak isteyenleri de YEKSAM'a beklediklerini ve eğitimlerin ücretsiz olduğunu ifade etti.
Battalgazi Halk Eğitimi Merkezi İletişim Uzmanı ve Diksiyon Eğitmeni Muhammed Emin Karadağ ise, Türkçe’nin yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığını belirterek “Eğimlere katılanlara kurallarına uygun, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisini, kendilerini etkili bir biçimde İfade edebilmelerini ve topluluk önünde konuşurken heyecanını kontrol edebilmelerini bu eğitim sonunda başarabildik. Tüm katılan kursiyerlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 160
Bu Ay : 1728
Toplam : 1728

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom