Kılıçdaroğlu, Malatya'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim gezileri kapsamında Malatya’ya geldi. Partililer tarafından havaalanında karşılanan Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Akçadağ ilçesi oldu.

Kılıçdaroğlu, Malatya'da Malatya Siyaset

Akçadağ ilçesinde partililere seslenen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde hükümet vardı. Seçim otobüsü üzerinde halka seslenen Kılıçdaroğlu, ülkede herkesin birbirine karşı kavgalı olduğunu ifade ederek “Türkiye’yi yaşanan bu ateş çemberinden çıkaracak yine sizsiniz” dedi.

1 Kasım’da sandığa mutlaka gidilmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Oyumuzu kullanmalıyız. Eğer görev verilen bir kişi hükümet verme görevini kullanamıyorsa o kişi Türkiye’yi yönetemez. Eğer bir kişi iradesini saraya ipotek etmişse o kişi Türkiye’yi yönetemez. 13 yıldır Türkiye’yi yönetiyorlar. Sabah akşam konuşuyorlar, hiç şu memlekette işsizlik var böyle çözeceğiz diyorlar mı? Niye işsizlik var 13 yıldır? Onların çocuklarının hepsinin işi gücü var ama sizinkiler hep işsiz” şeklinde konuştu.

Ülkeye barış ve huzuru getireceklerinin sözünü veren Kılıçdaroğlu, “Herkes kaybediyor sadece hortumcular kazanıyor, ben bu düzeni bozacağım. Davutoğlu saray için çalışıyor Kılıçdaroğlu halk için çalışıyor. Biz de diyoruz ki; bize talimatı millet verir” diye konuştu.

Konuşmasında TRT’yi de eleştiren Kılıçdaroğlu, “TRT Davutoğlu’nu 2,5 saat yayına çıkardı. Bizi 2,5 dakika bile değil. Onların bir havuz medyası var A Haber diye. Haber gönderdim dedim karşıma çıkacak gazetecileri siz belirleyin ne kadar aleyhimde yazı yazan varsa gelsin ancak cesaret edemediler. Çünkü onların bütün yalanlarını çıkaracağımı biliyorlar” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hiçbir Allah’ın kulu Kılıçdaroğlu kul hakkı yedi diyemez. Bu ülkeyi huzur içinde yaşanan bir ülke haline getirmek istiyoruz. Elimizi vicdanımıza koyarak sandığa gitmeliyiz. 13 yılda 12 defa mili eğitim politikasını değiştirdiler. Anneler çocuklarını artık hangi okula göndereceklerine şaşırdılar. Bu nasıl anlayış anlamak mümkün değil. Milli Eğitim Bakanlığı 'gayri Milli Eğitim Bakanlığı' haline geldi. Yol sizin oylarınızdan ve seçiminizden geçiyor. Benim görevim sizlere doğruyu anlatmak” şeklinde konuştu.

Partililerin sık sık ‘Başbakan Kemal’ sloganları attığı miting sonrası Kılıçdaroğlu, Doğanşehir ilçesine geçmek için Akçadağ’dan ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 69
Bu Ay : 3513
Toplam : 3513

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom