O Günün Yezidi Bu Günü İŞİD'i

Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Kerbela olayının bugüne ipucu olduğunu belirterek, “O günün yezidi bugünün IŞİD’i” dedi.

O Günün Yezidi Bu Günü İŞİD'i Malatya Haber

Malatya’da katıldığı bir televizyon programında Muharrem ayı hakkında konuşan Hasan Meşeli, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Meşeli, “Hz. Hüseyin’e reva görülen muamele ne kadar haksız ve ne kadar üzücü olursa olsun, Müslümanlar arasında ayrılık ve husumet sebebi olmamalıdır. Zira günümüzde Müslümanların, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu inkâr edilemez” şeklinde konuştu.

İslam tarihinin en üzücü olaylarından biri olarak bilinen Kerbela olayına değinen Meşeli, Kerbela'nın yezidini bugünkü IŞİD olarak gösterdi. Meşeli, “O gün Peygamber Efendimiz’in torunu Hz. Hüseyin’in ne suçu vardı? Hüseyin’i şehit eden yezidin uzantısı bugünde var. O günün yezidi bu günün IŞİD’idir. Kim zalimse yezit odur, yalnız IŞİD’de değil aslında. İnsanlığa zulmeden, insanları öldüren katleden işte yezit odur. Kan ve gözyaşı dökmekle insan canına kıymak ile İslam dini yücelmez” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 253
Bu Ay : 1508
Toplam : 1508

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom