İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Yazıhan Belediyesi personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi yapıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi Malatya İlçe

İş sağlığı ve güvenliği konusunda protokol imzalayan Yazıhan Belediyesi, İş Yeri Hekimi Dr. Seval Kırca ve İş Güvenliği Uzmanı Mehmet İnce tarafından verilen eğitimlerle, ilçe belediyelere örnek olacak bir projeye imza attı. İş sağlığı ve güvenliği toplantısı ilk olarak Yazıhan Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İş Yeri Hekimi Dr. Seval Kırca ve İş Güvenliği Uzmanı Mehmet İnce tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, çalışanlara iş ortamında olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım hakkında bilgiler verildi.

İş Güvenliği Uzmanı Mehmet İnce ve İş Yeri Hekimi Dr. Seval Kırca, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin zorunlu olduğunu belirterek,iş sağlığı ve güvenliği, iş sağlığı mevzuatı, iş sağlığı ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, teknik konular, yangın ve yangından korunma, ilk yardım, biyolojik ve psikososyal risk konusunda geniş çaplı eğitim verdi. Personele verilen eğitimin çok faydalı olduğu ve bu tür eğitimlerin zaman zaman verileceği ifade edildi. Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın ne kadar önemli olduğunu her geçen gün daha iyi anladıklarını kaydetti. Öztürk, "Ülkemizde her 6 dakikada bir iş kazası olmakta, her 6 saatte de bir işçimiz hayatını kaybetmektedir.

Yapılan araştırmalarda, iş kazalarının yüzde 50’sinin kolaylıkla önlenebilecek kazalar olduğu, yüzde 48’inin ise sistemli bir çalışma ile önlenebileceği belirlenmiştir. Araştırmalar, iş kazalarının yüzde 98’inin önlenebileceği gerçeğini ortaya koymaktadır. ‘Önlemek, ödemekten ucuzdur’ mantığı ile hareket ederek iş yerlerinde tehlike kaynaklarını ortaya çıkartıp, bunlardan oluşabilecek riskleri kontrol altına alabilirsek olabilecek kazaları azaltmış ve tehlikeli ortamları ortadan kaldırmış oluruz. Yazıhan Belediyesi olarak önceliğimiz çalışan personelimizin sağlığı ve güvenliğidir. Bir tek personelimizin burnunun kanamasına müsaade etmeyiz. Dolayısıyla işçi sağlığı, iş güvenliği ve bu alanda verilen eğitimleri önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 286
Bu Ay : 5480
Toplam : 5480

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom