Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastane Oldu

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı 51 diş ünitesi ile hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi statüsüne dönüştürüldü.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastane Oldu Malatya Haber

Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan alınan izinler neticesinde 21 Ekim 2015 tarihi itibariyle 60 ünite ve 5 yatak kapasiteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi statüsüne dönüştürüldü. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, “Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ayaktan veya gerektiğinde yatarak muayene, tetkik, teşhis ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra ileri tetkik ve tedavilerin de uygulandığı (Ameliyathanesi, Yataklı Servisi bulunan) tanı ve tedavi merkezleridir. Ağız ve Diş Sağlığı tedavilerinde cerrahi branşlar ağırlık teşkil ettiğinden daha önce Malatya Devlet Hastanesi ve Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastaneleri ile imzalanan protokoller doğrultusunda bu hastanelerde sunulan ameliyathane hizmeti artık hastanemiz bünyesinde oluşturduğumuz ameliyathane ve yataklı servis birimlerimiz vasıtasıyla yapılacaktır.

Böylece hasta mağduriyetleri önlenecektir. Buna göre flap, frenektomi, dudak damak, kist ve tümör operasyonları, TME hastalıkları, Maxillo-Facial cerrahi, çene kırığı ve lüksasyonu, gömülü dişler, implant ve implant üstü yapılar, yer tutucular, ortodontik anomalilerin tedavisi, zihinsel engelli ve spastik hastaların genel anestezi altında uyutularak hastanemizde tedavileri yapılabilecektir. Hastane olarak hizmet sunmanın bir zorunluluğu olan uzman diş hekimi ve nitelikli yardımcı sağlık personeli sayısında Bakanlığımızın öngördüğü kriterler doğrultusunda artış olması beklenmektedir.

Buna göre daha önce merkezimizde bulunmayan restoratif diş tedavi, ağız, diş, çene cerrahisi, endodonti, pededonti, çocuk diş hekimliği, ortodonti, periodontoloji alanlarında uzman diş hekimliği kadrosu, yardımcı sağlık personeli olarak hemşire ve anestezi teknikeri kadroları hastanemize tanımlanmıştır” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 312
Bu Ay : 4338
Toplam : 4338

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom