Yazıhan'da 140 Km.lik Yol Çalışması

Malatya’nın tüm ilçelerinde yol yapım, bakım-onarım, açma ve asfaltlama çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Yazıhan ilçesinde 140 kilometrelik yol çalışması gerçekleştirdi.

Yazıhan'da 140 Km.lik Yol Çalışması Malatya İlçe

Büyükşehir Belediyesi Yazıhan ilçesinde, 5 kilometre uzunluğundaki Böğürtlen-İriağaç Mahalle yolu, 3 kilometre uzunluğundaki Buzluk Mahalle yolu, 9 kilometre uzunluğundaki Çivril-Kelosko-Tomolar grup yolu ile 6 kilometre uzunluğundaki Kurugöl-Durucası Mahalle yolu, 2,5 kilometre uzunluğundaki Tenci-Buzluk yolu, 10 kilometre uzunluğundaki Yazıhan-Kömüşhan Mahalle yolu, 1 kilometre uzunluğundaki Mısırdere-Başpınar Mahalle yolu 3,5 kilometre uzunluğunda Yeniköy Cendere grup yolu, 21 kilometre uzunluğundaki Sadıklı Epreme yolu, 1 kilometre uzunluğundaki Başpınar Mahalle yolu ile 11 kilometre uzunluğundaki Kömüşhan Mahalle yolu olmak üzere toplamda 140 kilometrelik bir yolda çalışma yürüttü.

Eğribük Mahallesi köprüsünü de genişleten Büyükşehir Belediyesi, köprüyü 4 metre genişlikten 9,5 metre genişliğine çıkarıyor. Köprüde inşaat çalışmaları birkaç gün içinde başlayacak. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Yazıhan’a bağlı mahalle yollarının önceden çok dar olduğunu belirten Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe yollarının yapımında çok büyük emek sarf ettiğini söyledi. Bahçe sahiplerinin yolların yapımına önemli destekler sağladığını ifade eden Öztürk, “Acil durumlarda burada ulaşımı sağlamak çok zordu. Şimdi yollarımız standartlara uygun hale getirilerek, tertemiz bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” diye konuştu.

"İYİ İŞLER ORTAYA ÇIKARDIK"

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise ilçelerde yol çalışmaları yapmanın çok zor olmasına rağmen iyi işler ortaya çıkardıklarını söyledi. Yol hizmetlerini yaparken vatandaşlardan tek ricalarının yol için gerekli terkleri yapması olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Biz bu zor işleri yaparken en büyük destekçimiz vatandaşlarımız. Vatandaşlarımızı bugüne kadar hiç mağdur etmedik. Bize yol terkini yapmış her vatandaşımızın ihtiyacını karşıladık.

Biz mevcut yolları asfaltlayıp geçmiyoruz. Yolun altyapı ve genişletmesini yaparak güvenli hale getirdiğimiz gibi standartlara uygunda yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yolların büyük bölümü böyle. Ortaya koyduğumuz hedefinde üzerinde işler yaptık. Bu başarı tablosu böyle oluştu. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİ

Malatya’nın bütün ilçelerine gittiğini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yol hizmetleri noktasında vatandaşlardan çok olumlu ve güzel tepkiler aldıklarını söyledi. Vatandaşlardan teşekkür almalarının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Çalık, “Büyükşehir Belediyemiz kanalizasyon, içme suyu ve yol konusunda önemli mesafeler kat etti. Güzel işler ortaya çıkardılar. Vatandaşımız da bu durumdan memnun, huzurlarınızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 493
Bu Ay : 2022
Toplam : 2022

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom