J Plaka Almak İçin Son Başvuru Aralık'ta

Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce D4 belgesi olan minibüsçülerin J Plakası almak için 7 Aralık tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına müracaat etmeleri istedi.

J Plaka Almak İçin Son Başvuru Aralık'ta Malatya Haber

İlçe ve köylere taşıma yapan minibüsçü ve otobüsçülerin denetimini arttırmak ve korsan taşımacılığın önüne geçebilmek için dağıtılacak olan J plakaları ile ilgili açıklama yapan Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce “Malatya’nın Büyükşehir statüsü kazanmasıyla beraber D4 belgeli toplu taşıma yapan tüm esnafımızın evrakları Büyükşehir Belediyesine devrolundu.

Toplu taşımayla ilgili Büyükşehir yasasına göre ulaşımla ilgili tüm yetkiler Büyükşehir Belediyesi'ndedir. Bu bağlamda D4 belgeli köy, belde ve ilçelere çalışan minibüsçü ve otobüsçü esnafımızla ilgili daha kurallı ve tertipli bir çalışma yapabilmek ve korsan taşımacılığının önüne geçebilmek için Büyükşehir Belediyemiz, esnaf odalarımız ve ilçe oda başkanlıklarımız ile birlikte J harf grubunda plaka tahsisi ile ilgili karar alındı.

Geçtiğimiz günlerde de J Plaka Yönetmeliği Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onaylanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik Eylül Ayı'nın 7’sinde ilan edildi ve 3 ay zaman verildi. Son başvuru tarihi 7 Aralık, yani bu tarihten sonra başvuru yapan esnaflarımızın hakları kaybedecektir. Bunu için tüm D4 belgeli esnaflarımızın oda kayıt belgesi, araç ruhsatları ve D4 belgeleri ile Aralık ayının 7’sinden önce Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na müracaat etmelerini önemle arz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 130
Bu Ay : 3574
Toplam : 3574

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom