İstanbul ve Çanakkale'yi Gezecekler

Gelecek Elimizde-3 Projesi kapsamında, İnönü Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi gezecekler.

İstanbul ve Çanakkale'yi Gezecekler Malatya Haber

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında, Türkiye’nin birçok yöresinden gelerek ebeveynlerinden uzakta, değişik ekonomik düzeylere sahip, İnönü Üniversitesi’nde eğitim öğretimlerine devam eden öğrenciler, Çanakkale ve İstanbul’da bulunan tarihi mekanları gezecekler.

2015 yılı içerisinde üçüncüsü düzenlenen Gelecek Elimizde Projesi kapsamında yılın son gezisi olan İstanbul- Çanakkale gezisi, 18-23 Ekim 2015 tarihleri arasında Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda barınan 40 öğrenci, 6 görevli 1 komiser, 4 polis memuru ve 1 Kredi ve Yurtlar Kurumu Memuru nezaretinde gerçekleşecek. Gezi kapsamında İstanbul İlinde Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Dolmabahçe Sarayı, Rumeli Hisarı, Panorama 1453 gezilecek ve İstanbul’dan Çanakkale-Gelibolu yarımadasına hareket edilecek.

Yarımada da bulunan Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Seyit Onbaşı Mecidiye Tabyası, Havuzlar Şehitliği, Şahindere Hastane Mevkii, Şehitler Abidesi, Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Anzak Tören Alanı, Lağımlar Bölgesi, Kırmızı Sırt, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı Kemal Yeri ziyaret edilecek. Yine İstanbul ilinde Miniatürk, Pierre Loti (Idris-i Bitlisi), Eyüp Sultan, Eminönü’de balık ekmek yenildikten sonra tekne ile boğaz turu yapılacak. 23 Ekim 2015 Cuma günü vapurla Burgazada, Kınalıada ve Heybeliada’ya geçiş yapılarak adalar gezilecek, İstanbul Akvaryum, Marmaray ile Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiş yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 784
Bu Ay : 7930
Toplam : 7930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom