Yeşilyurt'un 2016 Yılına Ait Bütçe Teklifi

Yeşilyurt Belediyesi’nin 2016 yılına ait bütçe teklifi 130 milyon 460 bin lira olarak kabul edildi.

Yeşilyurt'un 2016 Yılına Ait Bütçe Teklifi Malatya İlçe

MAŞTİ Karşısındaki Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleşen meclis toplantısı, Başkan Vekili Ramazan Yakıcı Başkanlığı'nda başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından toplantıda, Yeşilyurt Belediyesi’nin 2016 yılına ait bütçe teklifi 130 milyon 460 bin lira olarak kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı kınayan Başkan Vekili Ramazan Yakıcı, “Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen terör eyleminde, birçok vatandaşımız hayatını kaybetti, birçok vatandaşımız da yaralandı. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı Yeşilyurt Belediye Meclisi olarak şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı. Son zamanlarda ülkede yaşanan terör saldırılarının, aslında milletin birlik ve beraberliğine, kastettiğini ifade eden Yakıcı, “Kaos ortamı yaratarak, ülkemizi eski karanlık günlerine döndürmek isteyen şer odakları şunu asla unutmamalıdır ki, bu asil millet daha önce yaşanan bu tür olaylarda olduğu gibi vakarını koruyacak, kandan ve terörden nemalanan şer odaklarına asla izin vermeyecektir.

Millet olarak birbirimize kenetlenerek içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğimiz konusunda hiçbir şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu. Yeşilyurt Belediyesi olarak hain terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını anlatan Yakıcı, “Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, bu vesileyle bu menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz” dedi.

Görüşmelerin ardından Yeşilyurt Belediyesi’nin 2016 mali yılı bütçesi 130 milyon 460 bin lira olarak oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda ayrıca, belediye sınırları içerisinde bulunan Muhtarlık irtibat bürolarına laptop bilgisayar ve yazıcı yardımı hakkındaki öneri de oylanarak kabul edildi. Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı’nın öncülüğünde yapılan 6. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Yeşilyurt Belediyesi’nin katkı ve katılımının sağlanması için 150 bin TL nakdi yardımın yapılması da oy birliği ile kabul edildi.

Kasım ayı olağan toplantısının 3 Kasım 2015 Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirilmesine karar verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 945
Bu Ay : 3429
Toplam : 3429

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom