Kent Müzesi Projesi Hayata Geçiyor

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin hazırladığı ve ÇEKÜL Vakfı’nın da destek verdiği Darende Kent Müzesi projesi hayata geçiriliyor.

Kent Müzesi Projesi Hayata Geçiyor Malatya Haber

Proje kapsamında yapılacak olan Kent Müzesinin yerini inceleyen Darende Kaymakamı Ali Türk ve Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 1 yıllık mücadelelerinin sonuç verdiğini belirtti. Eser, “Kentsel müzemiz olan Cumhuriyet ilkokulu onarım çalışmasını başlattık.

Burayı baştan beri hedefimiz doğrultusunda kent müzesi yapmak istiyorduk. Amacımız Darende’nin bütün güzelliklerini, eskiye dönük eserlerini burada sergilemek ve dışarıdan gelen misafirlere en güzel şekilde ilçemizi tanıtmak” dedi. Kent Müzesi olarak düşünülen Cumhuriyet İlkokulu’nun Darende’nin ilk ilkokulu olduğunu da belirten Eser, “Burası yüzlerce bürokrat, yüzlerce memur, yüzlerce öğretmen yetiştirmiş bir okul. Ama artık bundan sonra burası en güzel şekilde Darende’nin tanıtımına hizmet verecek” diye konuştu.
Müze için onarıma başlanıldığını ifade eden Başkan Eser, en kısa sürede restorasyon işlerinin bitirilerek Darende Kent Müzesi’nin hizmete açılacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 3
Bu Ay : 3
Toplam : 3

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom