Muharrem İnce'den Taziye Zİyareti

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile Yalova Belediye Başkanı ve CHP İl Başkanı, Malatya’da CHP örgütüne taziye ziyaretinde bulundular.

Muharrem İnce'den Taziye Zİyareti Malatya Haber

Ankara’da yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden CHP Gençlik Kolları üyeleri için Malatya’ya gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özer ailelere taziye ziyaretlerinde bulundular.

Daha sonra CHP Malatya İl Başkanlığını ziyaret eden Yalova heyeti, burada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz ve partililere başsağlığı dileklerini ilettiler.
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Ankara katliamında Malatya'dan giden CHP’lilerin hayatlarını kaybettiğini belirterek “Malatya'da hem gençlik kollarımızda önemli sayıda birlikte çalıştığımız yol arkadaşımız o katliamda hayatını kaybetti. O günden bugüne sayın genel başkanımız başta olmak üzere genel başkan yardımcılarımız, genel merkez yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, parti meclis üyelerimiz taziye ziyaretlerinde bulunmak üzere Malatya'ya geliyorlar" şeklinde konuştu.

Daha sonra söz olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Acılarımız ortaktır. Malatyalı gençlerin ölmesiyle, Yalovalı gençlerin ölmesi arasında bir fark yoktur. Hepsi aynıdır. Bu memleketin evlatlarıdır. AKP'nin gençlik kollarındaki çocukların ölmesiyle, CHP'nin gençlik kollarındaki çocukların ölmesi aynı şeydir. Aralarında hiçbir fark yoktur. Bunlar nasıl bir vicdan sahibidir? Doğrusu anlayabilmiş değilim" diye konuştu.

Diyarbakır Baro Başkanı'nın “PKK bir terör örgütü değildir” söylemi sonrası gözaltına alındığını hatırlatan İnce, AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu'nun da aynı söylemde bulunduğunu savunarak "Ona ne olacak? Biz açık söylüyoruz, PKK bir terör örgütüdür. Kediye kedi diyeceksin, teröre terör diyeceksin, teröriste terörist diyeceksin, IŞİD'e 'öfkeli gençler' demeyeceksin. Terörist diyeceksin. Çıkıp bunu net bir şekilde söyleyeceksin. Diyarbakır Baro Başkanı'na bunu yapıyorsunuz, AKP Milletvekili ne olacak?" ifadelerini kullandı.

Ülkede ciddi güvenlik sorunu olduğunu ileri süren İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin çok ciddi dış politika sorunu var. Türkiye'nin çok ciddi ekonomik sorunları var. Eğitim dip yapmış, çökmüş artık. Toplumsal barışla ilgili sorunlarımız var. Biz bu ülkenin eğitimini yeni bir hamleyle, Türkiye'de dış politikayı geleneksel çizgilerine oturtarak, Atatürk'ün 'Yurtta barış dünyada barış' dediği gibi o şanlı günlerine geri döndürerek, Köy Enstitülerinin ruhunu eğitime vererek, ekonomisini canlandırarak, kalkınmasını hızlandırarak, enerji maliyetlerini düşürerek, sanayisinde verimliliği üretimini artırarak, turizmini canlandırarak, tarımını daha verimli hale getirerek, ülkeyi başı dik bir hale getirebiliriz. Bunu Cumhuriyet Halk Partisiyle birlikte yapacağız. Atatürk, Kurtuluş Savaşı'nda ne diyordu? 'Hatt-ı müdafaa yoktur, Sath-ı müdafaa vardır' O satıh bütün vatandır. Seçimlerde 'Hatt-ı müdafaa yoktur, Sath-ı müdafaa vardır' diyeceğiz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom