Başkan Çakır'dan Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Başkan Çakır'dan Ziyaret Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit'i ziyaret etti. Gazeteci ve televizyoncuların da bulunduğu ziyarette Pelit,“Malatya’nın bir takım sorun ve sıkıntıları var. Bu sorun ve sıkıntıları Başkan Çakır ve belediyeye iletmek Malatya basını olarak bizim görevimiz. Bu sorunların yanı sıra belediyemizin çok iyi çalışmaları da var. Mesela Milletvekilimiz Sayın Nurettin Yaşar dün Malatya’nın asfalt yapımı konusunda Türkiye’de ilk sırayı aldığını ifade etti. Bu konuda Belediyemiz çok başarılı.

Bunun yanı sıra yeni yapılan spor salonları gibi tesisleşme anlamındaki çalışmalar hakikaten Malatyalıların yakından gördüğü ve takdir ettiği çalışmalardır. Şu anda biriken sorun ve sıkıntılarımızın da en kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz” diye konuştu. Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise basın çalışanları ile sık sık bir araya geldiklerini ifade etti. Çakır, “Zaman zaman böyle basınımızı temsil eden kuruluşları ziyaret edip istişarelerde bulunuyoruz. Bu tarz kuruluşlar hem sektör içindeki çalışanların sorunlarının çözümü noktasında hem de kurumların genel manadaki işleyişine ayna tutma fırsatı sağlıyor.

Malatya’ya yaptığımız yüzlerce, binlerce proje var bunların algılanması, halka yansıması çok önemli dolayısıyla biz bunu doğru yaptığımız müddetçe başarılı oluyoruz. Bu doğru algılamayı sağlayan da basındır. Bu yüzden basınımıza çok büyük iş düşüyor. Biz basınımızın görüşlerine her zaman itibar ettiğimizi ve bizim halkla aramızda bir köprü olduğunu her zaman söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çakır, trafik yoğunluğu hakkında sorulan bir soruya “Ulaşım noktasında sadece araçlarımız yetersiz. Üniversitemizde oluşan yoğunlukta bundan kaynaklanıyor. Şehrin genelinde böyle bir sıkıntımız mevcut ama önümüzdeki hafta içerisinde yeni araçlar almaya başlayacağız onlarda gelirse inşallah bir ay içerisinde trafik yoğunluğunu kısmen azaltmış olacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 391
Bu Ay : 4757
Toplam : 4757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom