HDP'den Halk Toplantısı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya Milletvekili adayları, Zaviye Mahallesi’nde halk toplantısı düzenledi.

HDP'den Halk Toplantısı Malatya Siyaset

HDP İl eş Başkanı Hasan Şahin Malatya Milletvekili adayları Aydın Erdoğan, Perihan Yücekaya, Ebru Ergen Korkmaz, Abuzer Yavaş, parti yöneticileriyle beraber Malatya Yeşilyurt ilçesi Zaviye Mahallesi Beş Evler Sitesi’nde halk toplantısı düzenledi. Yoğun ilgi eşliğinde adaylar, partinin projelerini anlatarak, 1 Kasım seçimleri için destek istedi. Milletvekili adaylarından ilk olarak söz alan Ebru Ergen Korkmaz, “Böyle bir günde, dayanışma içerisinde birbirimize ihtiyacımız olduğu anları hep birlikte yaşıyoruz. Çok zor zamanlarda geçiriyoruz, bu zorlukları hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Hep beraber birbirimize destek olacağımıza, inadına mücadelemize, inadına barışa, sosyalleşmeye, özgürleşmeye hep beraber devam edeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Perihan Yücekaya, “Acımız büyük, öfkemiz büyük ama barışa olan inancımız daha büyük. 7 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı yakaladık ve 80 milletvekilini meclise gönderdik. Barajları aşmamıza rağmen saray ve iktidar güçleri bizleri baraj altında bırakmak için hedef almışlardır” ifadelerini kullandı. Milletvekili Adayı Abuzer Yavaş ise “1 Kasım’da yeniden seçime gidiyoruz, tekrar bir seçim yapılacak. Bu aslında halkların iradesi ile halkların talebi ile yapılan bir seçim değildir.

Biz partimizin aday listesinde neresinde aday olursak olalım, bu demokrasi mücadelesinde aday listesinde yer almaktan büyük onur duymaktayım” şeklinde konuştu. HDP Malatya Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan ise “Özellikle son bir yıl içerisinde Türk parasında değer kaybı yaşandı. Bugün, işsizlik artıyor, Türkiye’nin gelirleri düşüyor. Bunların düşmesi işsizliğin artması anlamına geliyor.Her yerde dost, ahbap ilişkileri ile halkın kaynakları, gerek özelleştirmeler yoluyla, gerekse bugün kentsel dönüşüm adı altında, ya da başka isimlerde belirli yerlerde kümelenmiş, çöreklenmiş menfaat kurumlarına aktarılmaktadır” diye konuştu.

Partisinin baraj sorunu olmadığını savunan Erdoğan, “Biz, 7 Haziran 2015 seçimlerinde sizden, halkımızdan barajı aşmak için oy istiyorduk. Barajı aşmamızın sonucunun ne olacağını anlatıyorduk, sizlerde biliyordunuz. Ama bugün biz Türkiye’nin her yerinde HDP’nin daha güçlü bir temsili için oy istiyoruz. Baraj diye bir problemimiz yok onu bilmenizi isterim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 597
Bu Ay : 4963
Toplam : 4963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom