TÜİK Personelinden Vali'ye Ziyaret

Dünya İstatistik Günü münasebetiyle Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü personeli Malatya Valisi Süleyman Kamçı'yı makamında ziyaret etti.

TÜİK Personelinden Vali'ye Ziyaret Malatya Haber

Dünya İstatistik Günü münasebetiyle Türkiye İstatistik Kurumu Malatya Bölge Müdürü Hüseyin Avni Dızman ve beraberindekiler, Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret ettiler.

Bölge Müdürü Dızman, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 3 Haziran 2015 tarihli ve 69/282 sayılı karar ile 20 Ekim 2015 tarihi, ikinci Dünya İstatistik Günü olarak ilan edilmiş ve her 5 yılda bir 20 Ekim tarihinin Dünya İstatistik Günü olarak kutlanması karara bağlanmıştır. Bu yıl kutlanacak Dünya İstatistik Günü’nün teması ise ‘Daha İyi Veri, Daha İyi Yaşam’ olarak belirlenmiştir. Türkiye İstatistik Kurumu, istatistik alanında çalışanları, akademik dünyayı, öğrencileri ve toplumun her kesiminden insanı buluşturmak ve istatistiğin önemi konusunda kamuoyu farkındalığını artırmak için önemli bir vesile olacağını düşündüğü Dünya İstatistik Günü’nü, Merkez Teşkilatımız ve 26 Bölge Müdürlüğümüz aracılığıyla Türkiye genelinde gerçekleştirecek etkinliklerle kutlanacaktır” dedi.

TÜİK Malatya Bölge Müdürü Dizman, hafta münasebetiyle yapacakları etkinlikler hakkında da Vali Kamçı’ya bilgi verdi. Vali Kamçı, yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, tüm kurum çalışanlarının Dünya İstatistik Günü’nü kutladı.

DONAT VE ÖNCAN’DAN ZİYARET

Sabah gazetesi köşe yazarı Yavuz Donat ve İş adamı Yaşar Öncan’da, Vali Kamçı’yı makamında ziyaret etti. Sabah gazetesi köşe yazarı Yavuz Donat ve Malatyalı iş adamı Yaşar Öncan, Vali Kamçı’ya nezaket ziyaretinde bulunarak, kendilerini kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.
Vali Kamçı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretçileri ile bir süre sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 730
Bu Ay : 7527
Toplam : 7527

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom