Pütürge'ye 9 Milyon TL'lik Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su ve kanalizasyon alt yapısı ile ilgili ilçelere yatırım yapmaya devam ediyor. MASKİ, Pütürge ilçesi için 9 Milyon TL’lik yatırım yapacak.

Pütürge'ye 9 Milyon TL'lik Yatırım Malatya İlçe

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya genelindeki 2 merkez ilçe başta olmak üzere diğer 11 ilçenin tüm mahallelerinde su ve kanalizasyon alt yapısı olmayan mahalle kalmayacak şekilde çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Başkan Çakır, “Hekimhan ve Akçadağ ilçelerimizin su ve kanalizasyon alt yapısı ile ilgili projeler onaylanarak ihalesi yapılmıştı. Pütürge ilçemiz için hazırladığımız projeyi onaylayarak ihalesini yaptık. Pütürge için 19 bin 315 metre içme suyu şebeke hattı döşeme çalışması, 1 adet maslak, 1 adet kaptaj, 500 adet abone bağlantısı, 1 adet 100 metreküplük su deposu, 1 adet 300 metreküplük su deposu yapımının yanı sıra kanalizasyon ile ilgili ise 17 bin 484 metre kanalizasyon hattı döşeme, 2 adet terfi merkezi, 561 adet abone bağlantısı, 603 adet parsel bacası yapımı ve 3 bin 618 adet parsel bağlantısı çalışması gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 9 Milyon TL’ye mal olacak bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Pütürge ilçemizin su ve kanalizasyon alt yapısı ile ilgili sıkıntıları gidermiş olacağız” dedi.

ÖZDEMİR: “İÇME SUYU SORUNUNU ÖNCEDEN GİDERDİK”

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise ihale öncesinde Pütürge ilçesine bağlı bazı mahallerde içme suyu sıkıntısının yaşandığını ifade ederek, yapılan sondaj ve drenaj çalışmaları sonucunda bu sıkıntılarında giderildiğini belirtti. Özdemir, “İlçemiz için detaylı projeler yapılmadan önce içme suyu sıkıntısı olan mahallerimiz bizlere taleplerini iletmişlerdi. Bizde MASKİ olarak ekibimizle bu mahallerimizin içme suyu sıkıntısını çözmek adına sondaj çalışmaları yaptık. Suyu evlerine kadar götürdük. Şu an çok rahat bir şekilde suyu kullanıyorlar. Büyük projemizin onaylanıp ihalesinin yapılması nedeniyle çalışmalarımız hız kazandı. İnşallah en kısa zamanda bu çalışmalarımızı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Diğer ilçelerimizin alt yapısı ile ilgili projelerimiz ise onay aşamasında. Kabul edildikten sonra ihalesini yaparak çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 243
Bu Ay : 5437
Toplam : 5437

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom