Vatandaş Mezbahaneye Karşı Tepkili

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan mezbahanenin yaşam alanına yakın olması nedeniyle vatandaşların tepkisini görüyşor.

Vatandaş Mezbahaneye Karşı Tepkili Malatya İlçe

Doğanşehir ilçesinde, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan ve Doğanşehir’de 41 bin nüfusa hitap edecek olan mezbahane, bölge halkının tepkisine neden oldu. Yapılacak olan mezbahanenin, her yıl öğrenciler tarafından fidan dikimi yapılan ormanlık alanının içinde olduğunu iddia eden vatandaşlar, “Yapılacak mezbahane, ilçe Devlet Hastanesi’ne de çok yakın bir alanda bulunuyor.

Kokudan mahallemizde duramayacağız, sokak köpekleri mahalleye dadanacak, endişeliyiz” diyerek, inşaatın yapımına gelen iş makinelerinin yolunu kesti. mahalleli çalışmaları engellerken Esentepe Mahalle Muhtar Aziz Aslan, “Esentepe Mahallesi’nde bulunan bu güzelim ormanı yok ederek, ağaçları keserek ne yapılmak istendiğini anlamıyoruz. Buraya cami, mesire alanı ya da düğün salonu yapsınlar, karşı değiliz.

Mezbahane, hastaneye 150 metre, evlere 50 metre, dere yatağına da yaklaşık 100 metre mesafede yer alıyor. Neden uzak bir alana değil de kapımızın önüne yapıyorlar? Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Mahalleli olarak hepimiz buradayız, gerekirse burada yatacağız. Elimizde ağaçları kestiklerine dair görüntüler de var, şimdi yine ağaçları kesecekler. Ben idare mahkemesine vereceğim” diyerek mezbahane yapımına tepki gösterdi. Tepkili mahalleli ise “Evlerimizin yanı başına mezbahane yapıyorlar. Mahalleye bu kadar yakın bir alana mezbahane yapılır mı? Biz bu mezbahaneyi yaptırmayacağız” dedi.

Esentepe Mahallesi sakinlerinden oluşan yaklaşık 50 kişi, 3 saat yolu keserek yaptıkları eylemi olaysız bir şekilde bitirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 512
Bu Ay : 1247
Toplam : 1247

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom