Zaviye Mahallesi'nde Hatlar Değişiyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Zaviye Mahallesi’ndeki asbest boruların değiştiğini ifade ederek, zamanla Malatya genelinde eski boruların tamamının değişeceğini söyledi.

Zaviye Mahallesi'nde Hatlar Değişiyor Malatya Haber

İlk etapta Malatya merkez ilçelerin mahallerinde çalışmaların başladığını kaydeden Başkan Çakır, “Zaviye Mahallesi’nde içmesuyu şebeke hattı yenileme çalışmalarına başladık. Zaviye Mahallemiz için 3.000 metrelik bir çalışma yapacağız. Yaklaşık 1.000.000 TL’ye mal olacak olan bu çalışmamız için 300’lük çelik boru, 400’lük çelik boru, 700’lük çelik boru, 100’lük duktil boru, 200’lük duktil boru, 110’luk PVC boru kullanılacak. Ayrıca, 28 adet vana yerleştirme ve 25 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştirilecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte halkımız daha temiz su içme imkanı bulmuş olacak” dedi.

 

Dr. Özdemir: 30 Bin Abonenin Kullandığı Hattı Değiştiriyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Zaviye Mahallesi’nde devam eden içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışmasını yerinde inceledi. Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu drenaj hattı döşeme çalışmalarının devam ettiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Şehrimizde asbest boruların değişimine başladık. Zaviye’de yaklaşık 1000 metre 700’lük asbest borumuz vardı. 30 bin abonemizin kullandığı ana hattı değiştiriyoruz. Havaların yağışlı olduğu dönemlerde asbest borular ciddi sıkıntılara neden oluyordu. Yol güzergahında olduğu için ağır araçlarda zarar veriyordu. Arızaların önüne geçmek ve daha sağlıklı borulardan su içmek için çalışmaları başlattık. Değişen asbest borulardan en büyüklerinden bir tanesini burada yapıyoruz. Yaklaşık 3000 metrelik bir hat yeniden yapılıyor. Bu hatların büyük bir kısmı çelik olacak. Bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum. Malatya’nın geleceği için çalışıyoruz. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.        

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 738
Bu Ay : 1516
Toplam : 1516

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom