Tabiat Parkı Tamamlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Turgut Özal Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Tabiat Parkı Tamamlanıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri ile birlikte Turgut Özal Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesine devredilen Turgut Özal Tabiat Parkı’nın devrinden hemen sonra çalışmalara başladıklarını belirten Çakır, “Orman ve Su İşleri Bakanlığının yapmış olduğu bazı çalışmalar vardı.

Alanın belediyemize devredilmesinden sonra bu alanlarda yapılacak olan çalışmaların projelendirilmesi, yapımı ve bakımı ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalarına başladı. Malatyalılar tarafından yoğun olarak kullanılan bir bölge olduğundan bu alanların korunması, yeşillendirilmesi, zeminlerde yapılacak çalışmalara önem verilmesi gerekiyor. Arkadaşlarımızın yoğun çalışmaları sonucunda Turgut Özal Tabiat Parkı’ndaki çalışmalar tamamlanma aşamasına getirildi” diye konuştu.

Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak, 8 bin metrekare kilit taşı, 5 bin metre bordur, 5 bin metrekare kumlamalı döşeme, 5 bin metre şevtaşı uygulaması,10 bin metreküp taş duvar uygulaması ile 200 adet aydınlatma direği, 150 adet piknik masası, 130 adet kamelya (Pergole) ve 14 bin metrekare yeşil alan çalışması ile birlikte sulama sistemleri için 500 tonluk su deposu yapılmıştır. Aynı anda binlerce vatandaşımızın faydalanacağı Turgut Özal Tabiat Parkı’ndaki çalışmalarımız tamamlandığı zaman, hemşehrilerimiz güzel ve nezih bir alana kavuşmuş olacaklar. Yeşil dokusu ile Malatya’nın nefes alacağı bir mekan oluşturmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 475
Bu Ay : 1098
Toplam : 1098

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom